Minerva McGonagallová

Minerva McGonagallová

Maggie Smith Sezóny 7 2001 - 2011


Zástupkyně ředitele Bradavic, ředitelka nebelvírské koleje a profesorka přeměňování.

Základní informace:

Celé jméno: Minerva McGonagallová
Datum narození: 4. října 1935
Místo narození: Caithness, Skotsko, Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Zástupkyně ředitele Bradavic, ředitelka nebelvírské koleje a učitelka přeměňování, později ředitelka Bradavic

Filmy

Minerva McGonagallová je…

Minerviina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Jedlové dřevo, Blána z dračího srdce 24,13 cm Garrick Ollivander

Nadaná studentka

Minerva McGonagallová je prvním dítětem a jedinou dcerou skotského faráře a čarodějky. Vyrůstala na Skotské vysočině. V jedenácti letech jí došel dopis z Bradavic, kde poté studovala na Nebelvírské koleji. Minerva měla obrovské nadání pro přeměňování.

Minerva po dokončení školy získala práci na Ministerstvu kouzel v oddělení prosazování magického práva. V roce 1956 se stala profesorkou přeměňování a patří mezi sedm registrovaných zvěromágů. Přeměňuje se na mourovatou kočku a je jednou z nejlepších čarodějek. Profesorka McGonagallová je přísná, ale spravedlivá. Stala se též ředitelkou Nebelvírské koleje a zástupkyní ředitele Brumbála.

Spravedlivá ochránkyně

Když byl malý Harry Potter svěřen do péče Dursleyových, byla u toho přítomna i Minerva. Protože je Minerva fanynkou famfrpálu, dostala Harryho v jeho prvním ročníku do nebelvírského famfrpálového týmu, protože věřila, že z něj bude výborný chytač. Když byla Hermiona ve třetím ročníku, získala pro ni na Ministerstvu Obraceč času, aby mohla docházet na více hodin.

Protože je spravedlivá, neuznávala profesorku Dolores Umbridgovou, která se poté na čas stala ředitelkou Bradavic, když byl Harry v pátém ročníku. Protestovala také proti vyhnání Hagrida z Bradavic. Po smrti Brumbála byla na chvíli zastupující ředitelkou, ale protože se moci v čarodějnickém světě chopil opět lord Voldemort, tak byla nahrazena Severusem Snapem. Se Snapem poté svedla boj a získala opět zpět bradavickou školu a po jeho smrti se stala ředitelkou. Když na školu útočili smrtijedi v čele s Voldemortem, povolala vytesané ochránce, aby jim pomohli bránit Bradavice.

Foto: Warner Bros.