Uršula

Uršula

Shirley Henderson Sezóny 2 2002 - 2005


Duch, který obývá dívčí koupelnu.

Základní informace:

Celé jméno: Uršula Elizabeth Warrenová
Datum narození: 1928 nebo 1929
Datum smrti: 13. června 1943
Místo narození: Velká Británie nebo Irsko
Čarodějnická krev: Žádná
Bradavická příslušnost: Havraspár

Filmy
Dívka, která neměla štěstí

Ufňukaná Uršula navštěvovala Bradavickou školu v letech 1940 – 1943 a studovala na koleji Havraspár. V roce 1943 byla zabita baziliškem Salazara Zmijozela, který poslouchal příkazy Toma Raddlea. Od té doby je z ní duch a obývá dívčí koupelnu v prvním patře Bradavic.

Hermiona Grangerová použila Uršulinu koupelnu, když chtěla namíchat mnoholičný lektvar, pomocí kterého se měli HarryRonem přeměnit na Crabbea a Goylea. Později se Harry s Ronem dozvěděli od Aragoga, že student, kterého zabilo monstrum z Tajemné komnaty, byl zabit v koupelně, a tak Harrymu došlo, že to byla Uršula, kdo mu mohl říct více o Tajemné komnatě.

Uršula projevovala jistou náklonnost k Harrymu, dokonce mu slíbila, že kdyby v Tajemné komnatě umřel, tak se s ním podělí o svoje záchodky. Později, když byl Harry jedním z účastníků turnaje tří kouzelníků, se vydal do Uršuliny koupelny, aby zde zjistil, co ho čeká ve druhém úkolu. Uršula se opět k Harrymu lísala, když se snažil v horké koupeli přijít na to, jak otevřít vejce, které sebral drakovi. Ten stejný rok našla Uršula v odpadu přísady mnoholičného lektvaru, který si míchal Barty Skrk mladší.

Foto: Warner Bros.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!