V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

2.1.2019 22:37


Premiéra nové inkarnace slavného pekelníka se blíží a v našem dnešním článku si připomeneme, čím vším by se měla lišit od dřívějších adaptací režiséra Guillerma del Tora.


Ú.P.V.O

Zatímco v del Torových snímcích existoval Úřad paranormálního výzkumu a obrany v utajení a lidé o něm nevěděli a pouze spekulovali o Hellboyově existenci, v novém filmu je Ú.P.V.O. veřejnou organizací, jejíž příslušníky lidé znají a mnohdy je i obdivují.

Rovněž složení týmu je trochu jiné, než v dřívějších adaptacích. Hellboy samozřejmě zůstává, chybí ovšem Liz Sherman, kterou si diváci v podání Selmy Blair zamilovali, a zatím nevíme, jestli se v rebootu ukáže Abe Sapien. Anunga Un Ramu však doprovází Benjamin Daimio, který se dokáže proměnit v jaguára, a Alice Monaghan, sličná Irka, kterou Hellboy kdysi zachránil.


V novince uvidíme klasické postavy z Ú.P.V.O.

Monstra z Mignolových komiksů

Zatímco del Toro si spolu se svým tvůrčím týmem vymyslel vlastní monstra, Neil Marshall vsadil na originální příšery z Mignolových komiksů. Ve filmu tak uvidíme Gruagacha, obrovského kancodlaka ve službách zlotřilé královny Nimue, i staré obry z anglických legend.

Monstrózní Gruagach Hellboye pěkně potrápil.

Trochu jiný profesor Broom

Zatímco John Hurt ztvárnil Brooma jako moudrého učence, jenž doprovází údernou jednotku jako nevoják, nový Broom však v armádě sloužil a osvojil si umění boje. I když jej přímo v akci nejspíše moc neuvidíme, McShaneova verze této ikonické postavy dostala trochu ostřejší hrany.

Ianův Broom je trošku ráznější a bojem zocelenější.

Krvavější reboot

I když jsme ve starých filmech viděli spoustu akčních scén, novinka přináší drsnější podívanou, ve které nebude nouze o proudění hektolitrů krve. Snímek má erkový rating, proto se v něm nejspíše dočkáme vskutku drsných scén.

Rovněž soundtrack oproti del Torově vizi získal menší upgrade. Zatímco Elfman a Beltrami sázeli na vznosnější motivy, Wallfisch má podle svých slov větší sklon k temnější a děsivější hudbě. I písně vybrané pro reboot jsou trochu tvrdšího rázu, ve filmu uslyšíme tvrdší rock.

Možný začátek filmového vesmíru

U starých filmů se nepředpokládal začátek nějaké větší filmové série, případně rozvětveného vesmíru, novinka však vychází v době, kdy je po těchto sériích velká poptávka. Rebootovaný Hellboy tak v případě úspěchu dost možná zahájí filmový vesmír, který by mohly zalidnit další slavné postavy z Anungova okolí jako Humr Johnson či již zmíněný Abe Sapien.

Zahájí Hellboy filmový vesmír?

Těšíte se na film? Vyrovná se del Torovým snímkům?

Foto: Millennium Films


Jít na Hellboy | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!