Alex Sgambati

Alex Sgambati

18.12.1990 33 let

Celé jméno: Alexandra Stephanie Sgambati
Místo narození: Schenectady, New York, USA
Známé projekty: The Walking Dead

Alex Sgambati je americká herečka, která se narodila v Schenectady ve státě New York, a to roku 1990. V mládí často cestovala, vyrůstala tudíž ve státech New York, Severní Karolína a Kalifornie. Její matka pochází z Řecka, přičemž kromě řeckých předků má herečka taktéž italské předky.

Herecké kariéře se věnuje prakticky od dětství, ale profesionálně začala až ve svých 18 letech. Svou práci se vyučila ve společnosti Shakespeare & Company, přičemž se objevila už ve spoustě filmech, seriálech a divadelních hrách.

Na svém kontě má prozatím samé vedlejší role. Poprvé se trochu výrazněji objevila v seriálu Sleepy Hollow, kde si roku 2015 zahrála ve dvou epizodách Dani. Následně začala od roku 2019 vystupovat v seriálu The Walking Dead, kde hraje pohlednou přeživší Jules.

Herečka pochází z velké rodiny, protože je jednou ze 40 vnoučat svých prarodičů. Je to zapříčiněno tím, že její otec má celkem 14 sourozenců. Sgambati mluví plynule anglicky, francouzsky a italsky. Jejím prapradědečkem je slavný italský skladatel Giovanni Sgambati.

Foto: AMC


Hraje v