Alfred Enoch

Alfred Enoch

2.12.1988 35 let

Celé jméno: Alfred Lewis Enoch
Místo narození: Westminster, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter, Sherlock, How to get away with murder

Alfred Enoch je anglický herec, který se narodil v Londýně anglickému herci Williamu Russelovi a jeho druhé manželce, Balnině Gutierrez Lewisové, brazilské doktorce. Navštěvoval Westminster School, známou nezávislou školu v Londýně. Mluví plynně portugalsky a maturoval z portugalštiny a španělštiny na Queen's College v Oxfordu.

V roce 2001 byl obsazen do role Deana Thomase ve filmu Harry Potter a kámen mudrců. Objevil se celkem v sedmi z osmi filmů této série a propůjčil svůj hlas stejnojmenné postavě ve videohrách. Herec se dále objevil v několika londýnských divadelních hrách, ke kterým patří také Coriolanus, Timon of Athens, Antigona, Happy New Year a The Ballard of Salomon Pavey. Hrál také Bainbridge v jedné epizodě seriálu Sherlock.

V roce 214 byl Enoch obsazen do role Wese Gibbinse v seriálu How To Get Away With Murder. V roce 2016 si v divadelní hře Král Lear zahrál Edgara a Toma a za svůj výkon získal několik cen. V roce 2018 se objeví v minisérii Troy: Fall of a City jako Aeneas.

Foto CC BY-SA 2.0 Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v