Alyson Hannigan

Alyson Hannigan

24.3.1974 46 let

Celé jméno: Alyson Hannigan
Místo narození: Washington, D.C.
Známé projekty: How I Met Your Mother

Alyson Lee Hannigan (* 24. března 1974, Washington, D.C., USA) je americká herečka, která svoji kariéru odstartovala v roce 1989 rolí v sitcomu Free spirit. O osm let později jí přinesla popularitu role v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Dále se do povědomí diváků dostala rolí flétnistky Michelle ve filmech Prci, prci, prcičky 1, Prci, prci, prcičky 2 a Prci, prci, prcičky: Svatba.

Narodila se 24. března 1974 ve Washingtonu v USA Albertovi a Emilii (roz. Posnerová) Hanniganovým. Otec pracoval jako řidič kamiónu a matka byla realitní makléřkou židovského původu. Rodiče se rozvedli, když jí byl jeden rok. Po jejich rozvodu, žila převážně se svou matkou v Atlantě. V roce 1985 se s matkou přestěhovaly do Los Angeles v Kalifornii, kde navštěvovala a roku 1992 úspěšně zakončila North Hollywood High School.

S hereckou kariérou začala již ve čtyřech letech a to účinkováním v nejrůznějších reklamách (např. pro McDonald's). První větší hereckou příležitostí pro ni byla postava Jessie Millsové ve filmu My Stepmother Is an Alien (1988). Poté ztvárnila několik menších rolích v seriálech Roseanne (epizoda Like, a New Job; 1990; postava Jan) a Touched by an Angel (epizoda Cassie's Choice; 1994; postava Cassie Peters).

Zlom v její kariéře nastal po získání role v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, v němž v letech 1997–2003 hrála Willow Rosenbergovou, nejlepší kamarádku přemožitelky Buffy. Díky úspěchu tohoto seriálu dostala další hereckou příležitost. Jednalo se o postavu flétnistky Michelle Flahertyové v trilogii Prci, prci, prcičky (anglicky American Pie). Seriál Buffy, přemožitelka upírů a jeho pozdější spin-off Angel jí přinesly štěstí i v soukromém životě. Během natáčení se seznámila s Alexisem Denisofem, za kterého se 11. října 2003 provdala v kalifornském letovisku Desert hot springs a mají spolu dceru jménem Satyana.

Filmografie

Film

Prci, prci, prcičky (1999)

Boys and Girls (2000)

Prci, prci, prcičky 2 (2002)

Prci, prci, prcičky: Svatba (2003)

Děsnej doják (2006)

Seriál

Free Spirit, Buffy, přemožitelka upírů, Jak jsem poznal vaši matku


Hraje v