Andrew Howard

Andrew Howard

12.6.1969 54 let

Celé jméno: Andrew Howard
Místo narození: Cardiff, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Agents of S.H.I.E.L.D., Agent X, Bates Motel

Velšský herec Andrew Howard je význačný divadelní herec, který si častokrát odskočí do seriálu či filmu. V divadle se nejvíce proslavil rolemi OrestaElectře, Alexe DeLargeaA Clockwork Orange a především Peera Gynta ve stejnojmenné hře. V Británii patří k nejobsazovanějším divadelním hercům.

Svou kariéru ve filmech a v televizi zahájil v seriálech Law and Disorder a The Lifeboat. Následně zaujal vedlejší rolí v Band of Brothers, kde se potkal s Damianem Lewisem. Zahrál si tu Clarence Hestera. Představil se i ve filmech Revolver a The Lion in the Winter. Pomyslného vrcholu své kariéry dosáhl v seriálech Agents of S.H.I.E.L.D. (zde se roku 2015 objevil jako Luther Banks) a Bates Motel (zde v letech 2015–2016 ztvárnil Willa Decodyho, kterého před ním hrál herec Ian Hart).

Kromě toho musíme ještě zmínit neúspěšnou novinku The After, kde se objevil jako McCormick. Seriál se dočkal pouze pilotního dílu, kterému nebylo objednáno pokračování. Dále se prosadil rolí Nicolase Volkera, kterého roku 2015 ztvárnil v seriálu Agent X. Zmiňme navíc seriály Hell on Wheels a The Outpost, kde sehrál podstatné role. Filmoví fanoušci ho mohou znát ze seriálu Limitless, kde hrál padoucha Gennadyho.

Foto: ABC


Hraje v