Anthony Head

Anthony Head

20.2.1954 70 let

Celé jméno: Anthony Stewart Head
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Buffy the Vampire Slayer, Merlin, Dominion

Anthony Head je zkušený britský herec a hudebník, narozený roku 1954 v Londýně. Vystudoval proslulou London Academy of Music and Dramatic Art. Spolu se svým starším bratrem si zahrál v muzikálu Chess, ale jeho vůbec první muzikálové vystoupení bylo ve hře Godspell. Herectví se věnuje od roku 1978.

Anthony měl za svou kariéru několik rolí, ze kterých si jej můžeme pamatovat. Roku 1987 si zahrál ve filmu Modlitba za umírající. Jako další příklady můžeme zmínit filmy jako Vyznání Anny Elliotové, Repo: Genetická opera! či Přizdis*áči. Mnohem zajímavější jsou ale seriálové role. Nejznámější je ze seriálu Buffy the Vampire Slayer, kde si ve 121 epizodách zahrál Ruperta Gilese. V letech 2002 – 2003 ztvárnil v seriálu Manchild postavu Jamese.

Přes obrovskou řadu dalších seriálů, kde hrál převážně epizodní role, si zahrál ve více epizodách v seriálech jako Doctor Who Confidential a Little Britain. Další velká role přišla v seriálu Merlin, kde si zahrál Uthera Pendragona. Roku 2014 se mu naskytla jedna z hlavních seriálových rolí v seriálu Dominion. V roce 2016 byl obsazen do seriálu Still Star-Crossed, kde hrál pana Kapuleta.

Athonyho otec Seafield Head byl dokumentaristou a jeho matka Helen Shingler herečkou. Anthony má také staršího bratra, který je taktéž herec a zpěvák. Roku 1984 si vzal za ženu Sarah Fisher, se kterou mají dvě děti – Emily Rose a Daisy.

Foto CC BY 2.0 Raven Underwood, Wikimedia Commons


Hraje v