Austin Basis

Austin Basis

14.9.1976 47 let

Celé jméno: Austin Lee Basis
Místo narození: Brooklyn, New York
Známé projekty: Beauty and the beast, Life Unexpected

Austin Lee Basis se narodil 14. září 1976 v Brooklynu v New Yorku. Jeho matka, Shari, byla více než 30 let učitelkou. Jeho otec, Arthur, vedl více než 20 let firmu na distribuci masa. Má také mladšího bratra, Jeremyho, který je také učitelem.

Už od mládí se Austin cítil jako doma tam, kde byl středem pozornosti, kde mohl bavit lidi a přinutit je se smát. Ve skutečnosti ale snil o kariéře chytače pro basebalový tým New York Mets.

Během svého dětství Austin účinkoval v divadelních hrách, většinou v hudebních komediích i přes své nedostatečné schopnosti, co se zpěvu týče.

Brzy po maturitě se Austin stal celoživotním členem „Actors Studia“, kde měl tu čest pracovat s lidmi jako Al Pacino (herec), Faye Dunaway (herečka – Bonnie & Clyde), a Estelle Parsons (divadelní, filmová a televizní herečka) a pod vedením Ellen Burstyn (herečka), Harvey Keitel (herec), Arthur Penn (herec, režisér) a Lee Grant (herečka, režisérka).

Jako herec se Austin v New Yorku potýkal s potížemi. Pracoval jako barman, vyhazovač, číšník a suplující učitel, aby se uživil, přičemž celou dobu bral hodiny, aby zdokonalil své dovednosti a pracoval „v relaci“ v Actors Studiu.

Austinův televizní debut byl ve filmu „Porn 'n Chicken“ (2002). Zlom v jeho kariéře přišel v roce 2004, kdy byl obsazen v epizodě seriálu „Zákon a pořádek: Zločinné úmysly“. Poté dostal roli v televizním pilotu pro FOX od Warner Brothers s názvem „Spellbound“ (2004) s Christinou Baranski, Barrym Bostwickem a Davem Annablem. Brzy se odstěhoval do LA a začal se živit jako herec.

Objevil se v mnoha televizních seriálech, například: „Studio 60“ (2006), „Lovci duchů“ (2005) a „Life on Mars“ (2008). Do jeho rozmanité filmografie patří „Dorian Blues“ (2004), „Boxboarders!“ (2007), „American Zombie“ (2007), „My Sassy Girls“ (2008) a „The Other End of the Line“ (2008).

Nyní hraje J.T. Forbese v Beauty and the beast.


Hraje v