Bobby Cannavale

Bobby Cannavale

3.5.1970 52 let

Celé jméno: Robert Cannavale
Místo narození: Union City, New Jersey, USA
Známé projekty: Third Watch, The Vinyl, Mr. Robot

Bobby Cannavale je americký herec původem z New Jersey. Svou lásku k herectví začal budovat už v osmi letech, kdy vystupoval ve školní produkci muzikálu The Music Man a později také v Guys and Dolls.

Jeho skutečná herecká kariéra začala v divadle, své jméno ale Cannavale dostal do světa až svou rolí ve dvou sezónách dramatu Third Watch, kde hrál Bobbyho Caffeyho. Televize se začala stávat jako doménou a na jeho kariérním výčtu se tak nachází například Ally McBeal, Oz, Cupid nebo Cold Case.

V letech 2012 a 2013 si zahrál v lékařské dramatické komedii Nurse Jackie, kde byl za svůj výkon mimo jiné nominován na prestižní cenu Emmy. Další jeho velmi slavnou rolí byla ta v dramatu HBO Boardwalk Empire, kde nominaci na Emmy proměnil i ve vítěznou sošku. Roku 2016 se pokusil vrátit na obrazovky HBO v hudebním dramatu Vinyl, jenže ten se druhé série bohužel nedočkal. Od roku 2017 hraje jednu z prominentních rolí v technothrilleru Mr. Robot a ve spolupráci se Samem Esmailem pokračuje v jeho psychologickém thrilleru Homecoming, v němž rovněž ztvárňuje jednu z hlavních rolí.

Embed from Getty Images

Hraje v