Bonnie Wright

Bonnie Wright

17.2.1991 33 let

Celé jméno: Bonnie Francesca Wright
Místo narození: Londýnn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter

Bonnie Wright se narodila v Londýně jako druhé dítě Sheilay Teague a Garyho Wrighta, majitelů společnosti Wright & Teague, která se zaměřuje na šperky. Má staršího bratra, Lewise. Bonnie chodila na školu Prior Weston Primary School, a poté navštěvovala King Alfred School. Během natáčení posledních dvou dílů Harryho Pottera začala chodit na londýnskou University of the Arts: London College of Communication, aby studovala filmovou a televizní produkci. V roce 2012 úspěšně složila z tohoto oboru závěrečnou zkoušku.

Wright se ucházela o roli Ginny Weasleyové, protože jí bratr říkal, že mu ji připomíná. Poprvé se objevila hned v prvním díle Harryho Pottera avšak pouze v jedné scéně na vlakovém nádraží v Londýně. Bonnie se objevila ve všech dílech této filmové série. Herečka taktéž namluvila stejnojmennou postavu ve videohrách Harry Potter and the Order of the Phoenix, Harry Potter and the Half-Blood Prince a Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1.

V roce 2002 se Bonnie objevila v televizním filmu Stranded, kde si zahrála mladší verzi Sarah Robinsonové, a v roce 2004 ztvárnila mladší verzi Agathy Christie ve filmu Agatha Christie: A Life in Pictures. V roce 2007 namluvila v premiéře druhé řady animovaného seriálu The Replacements Vanessu. V roce 2013 jsme ji mohli vidět ve filmu Before I Sleep a ve filmu The Sea, kde si zahrála Rose. Tentýž rok se také poprvé objevila na divadelním jevišti ve hře The Moment of Truth jako Dívka, za což sklidila pozitivní kritiku.

Následující rok se objevila ve třetí sérii The Great British Bake Off a vyhrála v první epizodě, takže byla jmenována hvězdnou pekařkou. Tentýž rok jsme ji mohli vidět jako Georginu v americkém sci-fi filmu After the Dark, který se začal natáčet v roce 2011. Dále jsme Bonnie mohli zaregistrovat také v krátkometrážním filmu How (Not) to Rob a Train jako banditku a jako Miu v krátkometrážním filmu Sweat. Namluvila taktéž jednu animovanou postavičku v animovaném filmu My Dad Is Scrooge.

Wright také dokončila natáčení komedie Abigail Schwarzové Those Who Wander a dobrodružného filmu Who Killed Nelson Nutmeg? Dále by se měla v objevit ve filmu The Highway is for Gamblers.

Kromě toho se herečka věnuje i modelingu a scenáristice. První jí zrežírovaný film byla její závěrečná práce na univerzitě s názvem Separate We Come, Separate We Go, ve kterém si zahrál David Thewlis a který měl premiéru v Cannes.

Wright vlastní produkční společnost Bon Bon Lumiere. Kromě toho režírovala několik hudebních klipů. V roce 2014 natočila krátkometrážní film Know Thyself, ve kterém si zahrál také Christian Coulson. Tentýž rok režírovala další takovýto film s názvem Fade to Gold, který ukazuje firmu jejích rodičů. V roce 2016 na svém Twitteru zveřejnila, že další její projekt ponese název Medusa's Ankle.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v