Burn Gorman

Burn Gorman

1.9.1974 49 let

Celé jméno: Burn Hugh Gorman
Místo narození: Hollywood, Kalifornie, USA
Známé projekty: Pacific Rim – Útok na Zemi, Turn: Washington's Spies

Burn Gorman je americký herec a hudebník, který se narodil roku 1974 v Hollywoodu. Když bylo Burnovi 7 let, tak se odstěhoval se svou rodinou do Anglie, odkud jeho rodiče pocházejí. Chodil na školu Manchester Metropolitan School of Theatre.

První role se dočkal roku 1998, když si zahrál ve 3 epizodách seriálu Coronational Street. Po několika epizodních seriálových rolích se objevil roku 2004 ve filmu Po krk v extázi. Roku 2005 se účastnil televizního seriálu Ponurý dům, kde hrál 11 epizod.

Po účasti ve filmu Penelope přijal roli sarkastického doktora Owena Harpera v seriálu Torchwood, kde strávil 3 roky. Roku 2009 se objevil v televizním filmu Emily Brontëová: Bouřlivé výšiny a o rok později si zahrál 5 epizod v seriálu Uprchlík.

Kratičkou roli si střihl ve filmu Temný rytíř povstal a roku 2013 si zahrál bláznivého vědce ve filmu Pacific Rim – Útok na Zemi. Od roku 2014 jej budeme vídat v seriálu Turn: Washington's Spies na stanici AMC. Kromě toho přijal roli Karla Tannera v seriálu Game of Thrones.

Kromě televizních a filmových rolí se také hojně věnuje divadlu.

Roku 2004 se oženil se Sarah Beard, se kterou má syna Maxe a dceru Nell.

Foto: AMC


Hraje v