C. Thomas Howell

C. Thomas Howell

7.12.1966 57 let

Celé jméno: Christopher Thomas Howell
Místo narození: Van Nuys, Kalifornie, USA
Známé projekty: E.T. – Mimozemšťan, Stopař, Southland

C. Thomas Howell je americký herec a režisér, který se podílel na obrovském množství projektů. Je synem Christophera a Candace Howellových. Má dvě sestry, Stacy a Candi, a jednoho bratra, Johna. Už od mala si přál stát se kaskadérem, protože tuto práci vykonával jeho otec. První roli získal už ve svých čtyřech letech.

Hereckou kariéru sice již zahájil, ale přesto se rozhodl studovat, a to konkrétně na Saugus High School a The National Conservatory for Drama Arts. V mládí musel překousnout rozvod svých rodičů, ale ani distancování od otce ho nepřimělo změnit své sny.

Během své kariéry vystřídal bezpočet rolí, které jsou velmi různorodé. Na svém kontě má skutečně velké množství filmů, zmiňme například snímky E.T. – Mimozemšťan, Ztracenci, Stopař, Navzdory pravidlům, Vražedné důkazy, Stopař II: Čekám…, Přítel vrahem, Farma smrti, Dobyvatelé rudé planety, Da Vinciho poklad, Pavouci útočí či Woodlawn, kde si zahrál významnější role.

Většinu rolí získával v béčkových filmech, kde častokrát hrál hlavní role. Takové štěstí neměl u seriálů. V těch se sice objevoval, ale většinou v nich sehrál vedlejší role. První větší získal v seriálu Amazon, kde si v letech 1999–2000 zahrál Alexe Kennedyho. Podobně velkou roli ztvárnil v seriálu Southland, kde hrál Deweyho Dudka.

V současné době jsme ho mohli vidět ve vedlejších rolích seriálů Grimm, Animal Kingdom, Outcast, Stitchers, Ray Donovan, The Punisher, Bosch, The Terror a The Walking Dead. V letech 2017–2021 jsme ho mohli vidět i v seriálu SEAL Team, kde si zahrál Ashe Spensera.

V letech 1989–1990 byl ženatý s kanadskou herečkou Rae Dawn Chong. Roku 1992 si vzal za ženu Sylvii Anderson, se kterou byl až do roku 2016. S tou má tři děti – Isabellu, Dashiell a Liama.

Když byl připravován film Návrat do budoucnosti, tak byl do této role mimo jiné zvažován i C. Thomas Howell. Roli však nakonec získal Michael J. Fox.

Foto CC BY 2.0 Peabody Awards, Wikimedia Commons


Hraje v