Callum Turner

Callum Turner

15.2.1990 34 let

Celé jméno: Callum Robilliard Turner
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Fantastická zvířata, Queen and CountryGlue

Callum Robilliard Turner je britský herec a model, který se narodil a vyrůstal v Chelsea v Londýně. Jeho matka jej inspirovala k herectví a vzbudila v něm lásku k filmu. Calluma hodně ovlivnil film Shanea Meadowse s názvem A Room for Romeo Brass.

Svou kariéru započal v roce 2010, kdy se stal modelem pro firmy jako Next a Reebok a objevil se v krátkém studentském snímku Think of England, který byl pořízen pro University of Hertfordshire. V roce 2011 si zahrál Tonyho ve filmu Zero a o rok později se objevil ve filmu Human Beings. Tentýž rok se jsme jej mohli vidět též ve videoklipu francouzské hudební skupiny The Shoes.

Navíc získal později toho roku roli v seriálu Leaving a také v seriálu The Town, kde ztvárnil Ashleyho. Objevil se i v seriálu The Borgias jako Calvino a zahrál si Eze v krátkometrážním filmu Alleycats. V druhé řadě seriálu Ripper Street ztvárnil Phillipa.

Ve filmu Queen and Country (2012) získal Turner hlavní roli a v roce 2014 si zahrál v hororu Victor Frankenstein a začal hrát v seriálu Glue, kde je jeho postavou Eli. V roce 2016 se objevil ve filmu Tramps, o rok později v dramatech Mobile Homes a The Only Living Boy in New York, a v roce 2018 jsme jej mohli vidět jako Théseuse Scamandera ve filmu ze série Fantastická zvířata.

Turner dostal své prostřední jméno po básníkovi Davidu Robilliardovi, který se přátelil s jeho matkou. Kromě toho podporuje fotbalový klub Chelsea.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v