Catherine O'Hara

Catherine O'Hara

4.3.1954 70 let

Celé jméno: Catherine Anne O'Hara
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: Schitt's Creek, Beetlejuice, SNL, The Last of Us

Catherine je americko/kanadská herečka, která se na divadelní dráhu vydala v roce 1974. Věnovala se především komediím a pravidelně vystupovala ve skečích SCTV. Během toho dabovala kreslené postavy v různých animákách. Později nahradila Ann Risley ve vysílání Saturday Night Live. Do televize mimo komediální vystupování se podívala ve filmu Wayne and Shuster.

Na svém kontě má role v seriálech Tales from the Crypt, Oh Baby, Morton & Hayes a The Larry Sanders Show. Velké pozornosti se dočkal její výstup v ABC dramatu Good Behavior, za nějž získala několik nominací na prestižní ceny.

Catherine vede taky úspěšnou filmovou kariéru. Zahrála si ve filmech Double Negative (1980), After Hours (1985), Heartburn (1986), Beetlejuice (1988), A Series of Unfortunate Events (2004), Home Alone (1990), Home Alone 2: Lost in New York (1992) a There Goes the Neighborhood (1992).

Od roku 2015 do 2020 se objevovala jako Moira Rose v komediálním seriálu Schitt's Creek, kdy v průběhu pěti let hraní získala několik nominací na prestižní televizní ceny, a některé z nich nakonec i vyhrála. Na Netflixu se objevila i v novější verzi A Series of Unfortunate Events. V roce 2024 si zahrála v seriálu The Last of Us.

Catherine občasně vystupuje se svou sestrou zpěvačkou Mary Margaret.

Embed from Getty Images

Foto: Getty Images