Christopher Meloni

Christopher Meloni

2.4.1961 63 let

Celé jméno: Christopher Peter Meloni
Místo narození: Washington, D.C., Kolumbie, USA
Známé projekty:

Christopher Meloni se narodil 2. dubna 1961 ve Washinghtonu, D.C. v Kolumbii a je nejmladší ze tří dětí (má bratra a sestru). Jeho matka Cecilie se stará o domácnost a jeho otec Charles Robert se zabývá endokrinologií. Jeho mateřský rodový původ je francouzský a kanadský a původ jeho otce je z Itálie konkrétně ze Sardinie. Christopher studoval školu ST. Stephen v Alexandrii ve Virginii a hrál ve fotbalovém týmu. Studoval herectví na univerzitě v Coloradu v Boulderu. V roce 1983 absolvoval s titulem v oboru dějin a po skončení studia se přestěhoval do New Yorku, kde se rozhodl studovat se Sanfordem Meisnerem v Neighbordhood Playhouse známém také jako Centrum pro mediální umění.

Christopher nejdříve pracoval jako stavební dělník, než přešel na hereckou dráhu. Pracoval také jako vyhazovač, barman a osobní trenér. Objevil se v několika reklamách, než se dostal k seriálům a rolím ve filmech. Jeho první rolí, kde ho můžeme poznat, byla role mafiána v thrilleru Bound v roce 1996. Také se objevil ve filmech jako Dinosaurs v roli Spikea kamaráda Robbieho Sinclaira a ve známém filmu Runaway Bride jako snoubenec Julii Roberts.

V letech 1998 – 2003 ztvárnil postavu Chrise Kellera bisexuálního kriminálníka v seriálu Oz od stanice HBO. Producent seriálu Law & Order najal Christophera, aby zahrál postavu Elliota StableraLaw & Order: Special Victims Unit v roce 1999, takže se objevoval jak v tomto seriálu, tak i v seriálu Oz, dokud nebyl později v roce 2003 seriál ukončen. Byl nominován na cenu Emmy v roce 2006 v kategorii Vynikajícího herce v hlavní roli v drama seriálu za jeho roli Elliota. V květnu 2011 se rozhodl ze seriálu odejít po 12 řadě kvůli neúspěšné domluvě se změnami ve smlouvě.

V červenci 2009 ztvárnil postavu z DC Comics Hala Jordana /Greena Lanterna v animovaném filmu Green Lantern: First Fight a v listopadu 2011 bylo oznámeno, že se domlouvá se stanicí HBO na páté sérii True Blood, aby si zahrál velmi silného upíra, což se nakonec splnilo. Stal se hlavní postavou Romanem pro pátou sérii, jenž držel v rukách osud postav, Billa a Erica. V DC už nebyl žádným nováčkem po účinkování v Green Lantern: First Fight a zahrál si v role 2013 v prvním filmu se Supermanem ve slibovaném sdíleném DC univerzu Man of Steel.. V seriálu Pose se objevil v roce 2018 ve dvou epizodách, konkrétně Pink Slip a The FeverIn.

Foto: NBC


Hraje v