Chyler Leigh

Chyler Leigh

10.4.1982 41 let

Celé jméno: Chyler Leigh Potts
Místo narození: Charlotte, Severní Karolína, USA
Známé projekty: Grey's Anatomy, Taxi Brooklyn, Supergirl

Chyler Leigh je dcerou Roberta a Yvonne Pottsových. Narodila se roku 1982 ve městě Charlotte v Severní Karolíně, ale vyrůstala ve Virginii. Dětství neměla moc radostné, protože když jí bylo 12 let, její rodiče se rozvedli, a tak se společně se svou matkou a bratrem Christopherem přestěhovali na Miami.

Na Miami si její matka opět vzala svého prvního manžela, zatímco se Chyler nevídala se svým otcem. Později však došlo k napravení vztahu mezi nimi. Následně se s matkou přestěhovala do Los Angeles, aby se její dcera mohla zaměřit na herectví. Tomu se začala věnovat těsně poté, co propadla modelingu.

Na začátku své kariéry se potýkala nejenom s nedostatkem nabídek, ale zároveň i s drogovou závislostí. Když jí bylo 16 let, poznala herce Nathana Westa, se kterým začala chodit. Oba v té době prý byli zničení z problémů, které pronásledovaly jejich rodiny, a tak spolu užívali kokain.

Na této látce se brzy stali závislí, kvůli čemuž měla herečka problém s hledáním práce. Jednoho dne, kdy to ovlivnilo její kariéru, se společně se svým přítelem rozhodla vyléčit. Jakmile se tak stalo, vzali se na Aljašce a pokračovali ve svých životech.

Především jde o seriálovou herečku, ale objevila se i v několika filmech, ve kterých měla větší role. Za zmínku stojí například komedie Bulšit nebo drama The 19th Wife. Mnohem více se však proslavila skrze seriály.

Mezi její první větší role patří postavy ze seriálů Safe Harbor, 7th Heaven, That '80s Show, Girls Club, The Practice, North Shore, Rocky Point a Reunion. Skutečně velké role se dočkala roku 2007, kdy byla obsazena do seriálu Grey's Anatomy jako Dr. Lexie Grey. Zde pravidelně vystupovala až do roku 2012, následně se sem krátce vrátila v roce 2021.

Jakmile se přestala věnovat této roli, byla obsazena do hlavní ženské role seriálu Taxi Brooklyn, který se vysílal v roce 2014. Poté byla obsazena do seriálu Supergirl, kde v letech 2015–2021 hrála Alex Danvers, jednu z hlavních postav. Tato postava se v průběhu let objevila i v jiných seriálech komiksového vesmíru stanice CW.

Od roku 2002 je jejím manželem zmiňovaný Nathan West, se kterým má jednoho syna a dvě dcery. V roce 2019 prozradila, že jí dříve byla diagnostikována bipolární afektivní porucha. Rok poté onemocněla koronavirem, a tak světu jako jedna z prvních odhalila, co všechno se jí dělo během této nemoci.

Foto CC BY-SA 2.0 M.P Photo, Wikimedia Commons


Hraje v