Cole Sprouse

Cole Sprouse

4.8.1992 31 let

Celé jméno: Cole Mitchell Sprouse
Místo narození: Arezzo, Toskánsko, Itálie
Známé projekty: Friends, The Suite Life of Zack and Cody, Riverdale

Cole Sprouse je americký herec, který se však narodil v Itálii. Je synem Matthewa a Melanie Sprouseových. Ti se živili v Itálii vyučováním angličtiny. Cole má staršího bratra Dylana, který však starší pouze o patnáct minut. Jedná se o jednovaječná dvojčata, která jsou vzhledově téměř totožná. Cole byl pojmenován podle jazzového zpěváka a pianisty Nata Kinga Colea. Když mu byli čtyři měsíce, tak se se svou rodinou přestěhoval zpátky do Kalifornie.

Coleovy herecké začátky jsou neodmyslitelně spjaty s jeho bratrem Dylanem. Vzhledem k tomu, že jsou dvojčata, se staly skvělými kandidáty na dětské role. Proto se stalo, že svou první roli získali už roku 1993, kdy jim byl pouhý jeden rok. Jednalo se o seriál Grace Under Fire, kde společně hráli Patricka Kellyho.

I v dalších projektech hráli jednu postavu, zmiňme například film Velký táta z roku 1999, kde si zahráli syna hlavní postavy. Zhruba kolem roku 2000 se však od sebe oddělili. Cole začal získávat role, na kterých s ním jeho bratr Dylan nemusel spolupracovat.

Jednou z těchto rolí byla postava Bena Gellera, kterého si Cole zahrál v letech 2000–2002 v seriálu Friends. Poté se po několika rolích zahrnující dabing začal objevovat v seriálu The Suite Life of Zack and Cody, kde hrál se svým bratrem ústřední dvojčata.

Jeho postava Cody Martin, kterou hrál právě v seriálu The Suite Life of Zack and Cody, se objevila v několika dalších seriálech. Zahrál si proto i epizodní role v projektech jako Wizards of Waverly Place, Hannah Montana, Wizards on Deck with Hannah Montana a I'm in the Band. Tuto postavu si nakonec ještě zopakoval v letech 2008–2011, když se pravidelně objevoval v seriálu The Suite Life on Deck.

Od roku 2012 chodil na New York University, kterou úspěšně dokončil. Poté se opět začal soustředit na herectví. Roku 2016 se dočkal první pořád samostatné role. Tento rok byl totiž obsazen do seriálu Riverdale, kde hraje Jugheada Jonese, jednu z hlavních postav.

Je vášnivým čtenářem komiksů a má rád fotografování.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v