Colin O'Donoghue

Colin O'Donoghue

26.1.1981 43 let

Celé jméno: Colin Arthur O'Donoghue
Místo narození: Drogheda, County Louth, Irsko
Známé projekty: Once Upon a Time, The Right Stuff, Wizards

Colin Arthur O'Donoghue je irský herec a hudebník, který se narodil Conovi a Mary O'Donoghueovým v irském Droghedu, kde také vyrůstal. Narodil se do katolické rodiny a navštěvoval Dundalkské gymnázium. Později studoval herectví v Dublinu na Gaiety School of Acting. Kromě toho odjel v šestnácti letech do Paříže, aby se naučil francouzsky.

Zpočátku se ve své herecké kariéře zaměřoval především na práci v divadlu a televizi v Irsku a Velké Británii. Za roli Normana ve filmu Home For Christmas (2002), získal v roce 2003 ocenění Irish Film and Television Award v kategorii „Nejlepší nový talent“.

V roce 2009 se objevil v jedné epizodě seriálu The Tudors a v roce 2011 odstartoval svou hollywoodskou kariéru po boku Anthonyho Hopkinse v hororu The Rite. Následující rok získal roli kapitána Hooka v pohádkovém seriálu Once Upon a Time a v roce 2014 byl obsazen do hlavní role v nezávislém filmu The Dust Storm.

Kromě toho si zahrál v seriálech Fair City, The Clinic, Heartstrings či The Right Stuff a objevil se ve filmech Storage 24, The Dust Storm, Carrie Pilby a What Still Remains. Svůj hlas také propůjčil animované postavičce jménem Douxie, která se objevila v seriálech ze série Tales of Arcadia.

Navíc byl jedním ze členů irské kapely s názvem The Enemies, kterou v roce 2003 založil se svým blízkým přítelem Ronanem McQuillanem. O'Donoghue v kapele zpíval a hrál na kytaru. V roce 2013 však herec oznámil, že se kvůli práci na seriálu Once Upon a Time nezvládá věnovat kapele, a tak ji byl nucen opustit.

Má mladšího bratra jménem Allen a je bratrancem hudebníka Harryho O'Donoghuea. V roce 2009 si vzal za ženu učitelku jménem Helen, se kterou byl ve vztahu od svých 18 let. Má s ní dvě děti, syna a dceru.

Foto CC BY-SA 2.0 jfer21, Wikimedia Commons


Hraje v