Common

Common

13.3.1972 52 let

Celé jméno: Lonnie Rashid Lynn Jr.
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: Smokin' Aces, Wanted, Hell on Wheels, Suicide Squad

Americký rapper a herec Common se narodil v Chicagu dne 13. března 1972 a po rozvodu rodičů vyrůstal s matkou ve čtvrti Callumet Heights. Zde vystudoval Luther High School South, odkud následně zamířil na Florida A&M University. Během studií se začal věnovat rapu a v tomto řemesle nakonec úspěšně prorazil.

Jako rapper vydal Common jedenáct studiových alb. Debutoval tvrdým Can I Borrow a Dollar roku? 1992 a zatím naposledy se jeho album dostalo do prodeje roku 2016 (Black America Again). Největším Commonovým hitem je bezpochyby skladba Glory, kterou nahrál spolu s Johnem Legendem.

Hraní se Common začal věnovat roku 2001, kdy se objevil v seriálu Soul Train. Větších rolí se pak následně dočkal v akčních filmech Smokin' Aces, American Gangster a Wanted a následně hrál i ve sci-fi Terminator Salvation.

Během druhého desetiletí třetího tisíciletí se Common objevil ve filmech Happy Feet 2, Pawn a Now You See Me. Velkou roli ztvárnil v seriálu Hell on Wheels. V poslední době se následně představil jako Monster T v komiksovce Suicide Squad a sám sebe namluvil v The Simpsons, konkrétně v epizodě The Great Phatsby.

Embed from Getty Images

Foto: Commonův twitter


Hraje v