Danny Huston

Danny Huston

14.5.1962 61 let

Celé jméno: Daniel Sallis Huston
Místo narození: Řím, Lazio, Itálie
Známé projekty: X-Men Origins: Wolverine, American Horror Story., Wonder Woman

Danny Huston se narodil 14. května 1962 v Římě. Jeho otcem byl slavný režisér John Huston, tvůrce klasiky Moby Dick, matkou herečka Zoe Sallis, známá z filmu The Bible: In the Beginning. O jedenáct let starší sestra Anjelica dodnes známá z filmů Prizzi's Honor a Addams Family.

Mladý Danny chtěl být nejprve režisérem, proto se v roce 1987 pokusil prorazit televizními filmy. Pokus nevyšel, ale Huston od režírování neupustil. Do roku 1991 přidal další tři snímky, které však díru do světa neudělaly.

Roku 1995 zahájil Danny hereckou kariéru, když se objevil ve filmu Leaving Las Vegas. Opravdový průlom znamenaly role v 21 Grams a hlavně v leteckém dramatu The Aviator, za které byl Huston nominován na SAG Awards. V roce 2009 exceloval římský rodák jako hlavní padouch, doktor William Stryker, ve filmu X-Men: Origins Wolverine.

V druhé dekádě 21. století hrál Danny např. Poseidona ve filmech Clash of the Titans a Wrath of the Titans, více však zaujal na televizních obrazovkách, kde exceloval ve seriálech Magic City, za které byl nominován na Zlatý glóbus, a American Horror Story.

V poslední době se Huston objevil v nejnovější inkarnaci Frankensteina a ztvárnil německého generála Ludendorffa v komiksové adaptaci Wonder Woman.

Foto: CC BY-SA 2.0, Andrew Walker, Wikipedia Commons


Hraje v