David Morrissey

David Morrissey

21.6.1964 60 let

Celé jméno: David Mark Morrissey
Místo narození: Kensington, Liverpool, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Stoned, Základní instinkt 2, The Walking Dead

David se narodil v anglickém městě Liverpool jako nejmladší ze čtyř sourozenců do rodiny obchodnice a obuvníka. Jeho otec zemřel, když Davidovi bylo 14 let. David se už v mládí zajímal o herectví a nakonec se k němu i dostal.

První příležitost se naskytla roku 1983, když se objevil v mini-seriálu One Summer. Dále se David objevil v mnoha britských televizních seriálech a filmech. Za zmínku stojí účast v Holding On, Doctor Who či Pět dní. Rozhodně největší televizní role se dočkal roku 2012, když ztvárnil postavu chladného Guvernéra v seriálu The Walking Dead. Tato role byla jedna z hlavních postav třetí a čtvrté série.

Co se týče filmových rolí, tak jej můžeme znát z filmů Vášnivá salsa, Hlasy v hlavě, Stoned, Základní instinkt 2, Chceš pěstí? Či Hercule Poirot: Vražda v Orient-expresu.

Za svůj život byl nominován na šest cen a dvě se mu dokonce povedlo proměnit. Roku 2003 získal cenu Royal Television Society Programme Award v kategorii Nejlepší herec za roli Gordona Browna v televizním filmu The Deal. Roku 2011 získal cenu Liverpool Daily Post Arts Awards v kategorii Nejlepší herec v divadelní hře Mackbeth.

David se roku 2006 oženil s Esther Freud, se kterou má tři dcery.

Foto CC BY-SA 4.0 Tristan Loper, Wikimedia Commons


Hraje v