Dean Norris

Dean Norris

8.4.1963 61 let

Celé jméno: Dean Joseph Norris
Místo narození: South Bend, Indiana, USA
Známé projekty: Breaking Bad, Better Call Saul, Under the Dome, Claws

Dean Joseph Norris se narodil v roce 1961 v South Bendu v Indianě, kde vyrůstal se svými rodiči a čtyřmi sestrami. V roce 1985 promoval na Harvard College (jedna ze dvou škol v rámci Harvardské univerzity) a později také absolvoval Královskou akademii dramatického umění. Dnes se svou manželkou Bridget žije poblíž Los Angeles, kde spolu vychovávají pět dětí.

Norrisovým typickým znakem je kulhání způsobené nehodou v dětství, kdy ho během hraní fotbalu s jeho sestrou vážně zranilo policejní auto. Tvůrcům ale jeho kulhání nebylo a není vůbec žádnou překážkou, dokázali to vpravit do děje například ve filmu Firma s Tomem Cruisem, nebo také v seriálu Breaking Bad.

Na filmovém i seriálovém plátně není Norris rozhodně žádným nováčkem. Na svém kontě má nespočet filmů a seriálů. Většinou je (nejen díky svému vzhledu) obsazován do rolí policejních nebo vojenských příslušníků. Opakovaně jste ho mohli například vidět v už zmiňovaném Breaking Bad, v seriálové novince roku 2013 Under the Dome, nebo i v seriálech Medium, CSI: Crime Scene Investigation, Tremors a 24.
Epizodní role si zahrál například v Castleovi, CSI: NY, Whitney, The Mentalist, Off the Map, Fairly Legal, Lie To Me, True Blood, Criminal Minds, Grey's Anatomy, Six Feet Under a mnoha dalších.

Ve filmech jste ho mohli spatřit ve zmiňované Firmě, Vyjednavači nebo také ve Hvězdné pěchotě, o které sám Norris říká, že si roli velícího důstojníka nadmíru užíval.


Hraje v