Dev Patel

Dev Patel

23.4.1990 31 let

Celé jméno: Dev Patel
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: Newsroom, Skins, Milionář z chatrče

Narodil se v Harrow v Londýně a ač mají jeho rodiče indické kořeny, narodili se v Keni. Dev svou kariéru začal na divadelních prknech a svůj debut si odbyl v televizním seriálu Skins, zatímco dokončoval poslední ročník střední školy, kde byl skvělým studentem. Ve Skins si ho vyhlédl režisér Danny Boyle a o rok později jeho hvězda zazářila v oscarovém filmu Milionář z chatrče.

Poté následovaly role v Shyamalanově The Last Airbender, britském oceňovaném The Best Exotic Marigold Hotel i v jeho pokračování, Blomkampově Chappie a především biografický snímek Lion, ve kterém si zahrál po boku Nicole Kidman a Rooney Mary a za nějž byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli. Pro seriálový svět je mimo Skins známý ještě svou rolí Neila Sampata z oceňovaného The Newsroom.

Dev byl jako dítě plný přebytečné energie, která ho ve škole dostávala do problémů. Nejen proto začal chodit na taekwon-do, ve kterém byl i mezinárodně úspěšný. V roce 2004 získal na mistrovství světa bronz, kde s červeným páskem bojoval proti soupeřům s černým.

Embed from Getty Images

Foto: CC BY-SA 3.0


Hraje v