Diane Neal

Diane Neal

17.11.1976 47 let

Celé jméno: Diane Neal
Místo narození: Alexandria, Virginie, USA
Známé projekty: Law & Order: Special Victims UnitNCIS

Diane Neal se narodila v roce 1976 v Alexandrii matematičce Colleen a federálnímu právníkovi Christopheru Nealovi. Vyrostla v Littletonu v Coloradu a v Ohiu. Střední školu dokončila v šestnácti a poté se přestěhovala na Havaj, aby tam chodila na vysokou. Tu ale nedokončila a radši se věnovala modelingu. V roce 1999 s tím skončila a šla studovat biblickou archeologii v Egyptě a Izraeli, protože chtěla být jako Indiana Jones.

Z televizních obrazovek je nejznámější ze seriálu Law & Order: Special Victims Unit, kde prvně v jednom díle třetí řady hrála ženského násilníka. Poté se v páté řadě objevila jako asistentka státního návladního Casey Novak a nahradila tím hlavní postavu Stephanie Marchovou (kterou hrála Alexandra Cabot). Postavu hrála až do konce deváté řady, kdy její postava opustila seriálu, protože byla odsouzena státní vládou v New Yorku. V roce 2011 si postavu zopakovala v jednom díle 12. řady a pak v pár dílech 13. řady – ale už nebyla uváděna jako hlavní postava.

Po skončení Útvaru pro zvláštní oběti jsme ji mohli vidět v několika dílech seriálů jako Suits, Power a The Following. Známá je také ze seriálů NCIS a NCIS: New Orleans, kde hrála zvláštní agentku Pobřežní hlídky (CGIS) Abigail Borinovou.

Foto: CC BY-SA 3.0 Frantogian, Wikimedia Commons


Hraje v