Dominic Purcell

Dominic Purcell

17.2.1970 54 let

Celé jméno: Dominic Haakon Myrtvedt Purcell
Místo narození: Wallasey, Merseyside, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: John Doe, Prison Break, Legends of Tomorrow

Dominic Purcell se narodil roku 1970 ve Wallasey ve Velké Británii. Je synem Geralda Purcella a Mary T. Purcell. Má předky v Irsku a Norsku. Roku 1972 se se svou rodinou přestěhoval do Austrálie. Zde chodil na Blaxland East Public School a Blaxland High School.

Na vysokou školu chodil na St Dominic's College a McCarthy Catholic College. Byl vyučeným architektem, ale následně se dal na herectví, proto chodil do divadla Australian Theatre for Young People a později studoval na Western Australian Academy of Performing Arts, kam chodil s hercem Hughem Jackmanem.

Svou hereckou kariéru započal roku 1991. Za sebou má už velkou dávku filmů a seriálů. Mezi jeho nejznámější filmové role patří postavy z filmů Visitors, Divoká posedlost, Blade: Trinity, The Gravedancers, Po stopách zabijáka, Krvavý potok, Strašáci, Escapee, Elitní zabijáci, Policajt na odpis, Království Vikingů, Assault on Wall Street, Turkey Shoot, Muži v ringu a The Bag Man.

Dominic Purcell se také hodně věnuje seriálům. V letech 1997 – 1998 působil v seriálu Raw FM jako Granger Hutton. V letech 2002 – 2003 si zahrál hlavní postavu v seriálu John Doe, kde ztvárnil stejnojmennou postavu. Zatím jeho největší seriálovou rolí byla postava Lincolna Burrowse v seriálu Prison Break, kde se objevil v letech 2005 – 2009.

Další velká seriálová role přišla roku 2015 v seriálu The Flash, kde hraje padoucha Micka Roryho. Jeho postava se zároveň stala součástí seriálu Legends of Tomorrow, kde se bude pravidelně objevovat.

Dominic Purcell má tři bratry a jednu sestru. Od roku 1998 byl ženatý s Rebeccou Williamson, se kterou má syna Josepha (1999), dceru Audrey (2001) a dvojčata Lily-Rose a Augusta (2003). Pár se však roku 2008 rozvedl. Dnes Purcell chodí s americkou herečkou a modelkou AnnaLynne McCord.

Foto: FOX


Hraje v