Elizabeth Tulloch

Elizabeth Tulloch

19.1.1981 43 let

Celé jméno: Elizabeth Andrea Tulloch
Místo narození: San Diego, Kalifornie, USA
Známé projekty: Grimm, Superman & Lois

Elizabeth Tulloch je americká herečka, která se narodila roku 1981 v Kalifornii, ale vyrůstala ve Španělsku, Uruguayi a Argentině. Stalo se to tak kvůli tomu, že se její otec musel kvůli práci bankéře často stěhovat. Její předci však nepochází z těchto států, tedy ne ze všech, její kořeny totiž musíme hledat v Anglii, Skotsku, Španělsku a Mexiku.

Už od mládí jí všichni přezdívají Bitsie, což není žádná zkrácená verze jejího křestního jména. Říkají ji tak na počest jejího dědečka, který během druhé světové látky létal s bombardérem. Pod touto přezdívkou také často vystupovala jako herečka, a proto ji můžete najít jak pod jménem „Elizabeth Tulloch“, tak i pod „Bitsie Tulloch“.

Když se vrátila zpátky do USA, tak studovala střední školu v Bedfordu v New Yorku. Poté navštěvovala Harvard, který vystudovala v oborech anglická a americká literatura a enviromentální studia. Hereckou kariéru odstartovala už během studia, kdy vystupovala v seriálech a divadelních hrách.

První větší role se dočkala roku 2007, kdy byla obsazena do role Alex v seriálu Lonelygirl15. Následně si zahrála v seriálech Quarterlife a Tyranny a filmu Důkaz lásky. Ve všech těchto projektech měla větší role. Roku 2011 se dočkala své dosud největší role, tehdy totiž byla obsazena do seriálu Grimm, ve kterém si zahrála hlavní ženskou postavu, tedy Juliette Silverton. Hrála ji tu až do roku 2017, kdy seriál skončil.

Poté se začala věnovat postavě Lois Lane, kterou si poprvé zahrála roku 2018 ve velkém crossoveru komiksových seriálů na stanici CW. Duo Lois Lane a Clark Kent se však stalo natolik populární, že stanice CW věnovala těmto dvěma postavám vlastní seriál nazvaný Superman & Lois, ve kterém si Elizabeth Tulloch pochopitelně zahrála hlavní roli.

Roku 2014 herečka oznámila, že chodí s hercem Davidem Giuntolim, se kterým od roku 2011 natáčela seriál Grimm. Roku 2017 se pár vzal, přičemž o dva roky později se jim narodilo první dítě – holčička Vivian.

Foto CC BY 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v