Emilia Clarke

Emilia Clarke

26.10.1986 37 let

Celé jméno: Emilia Isabelle Euphemia Rose Clarke
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones, Terminator Genisys, Než jsem tě poznala

Emilia Clarke je krásná mladá britská herečka, která se narodila roku 1986 v samotném srdci Velké Británie. O herectví se začala zajímat už ve věku tří let, kdy se probojovala do muzikálu Show Boat. V letech 2000 – 2005 chodila prvně na školu St Edward a poté na školu Rye St Anthony. Poté studovala na vysoké škole Drama Centre London, kde absolvovala roku 2009.

Její kariéra se postupně přesunovala z divadelních parket do televizních obrazovek. Poprvé se v televizi objevila roku 2009, když si zahrála v jedné epizodě seriálu Doctors. O rok později si střihla menší roli v televizním filmu Trias útočí a poté byla pozvána na casting do seriálu Game of Thrones. Zde se jí podařilo získat jednu z hlavních rolí, Daenerys Targaryen, která jí samozřejmě zatím nejvíce proslavila. Této role se drží až do současnosti a bude ji hrát tak dlouho, jak jen bude potřeba.

Kromě seriálu Game of Thrones se pomalu začíná věnovat i filmům. Roku 2012 si zahrála Sally Harris ve filmu Spike Island. O rok později si střihla roli Evelyn ve filmu Dom Hemingway. Další obrovská role na ni však čeká už roku 2015, kdy se jí dočkáme jako mladé Sarah Connorové ve filmu Terminátor Genisys. Tato role by měla být podobně jako Daenerys Targaryen opět průlomová.

Otec Emilie je divadelní zvukový technik a její matka je podnikatelka. Má také mladšího bratra, který se věnuje politologii, kterou právě studuje. Emilia je v současné době pod velkou palbou novinářů, kterým se podařilo odhalit, že od roku 2012 chodila s hercem Sethem MacFarlanem. Tento vztah byl však roku 2013 ukončen.

Foto BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v