Emily Kinney

Emily Kinney

15.8.1985 38 let

Celé jméno: Emily Rebecca Kinney
Místo narození: Wayne, Nebraska, USA
Známé projekty: The Walking Dead, Masters of Sex, Conviction

Emily Kinney je mladá americká herečka a zpěvačka narozená v městě Wayne roku 1985. Roku 2006 absolvovala Nebraska Wesleyan University. Následně se odstěhovala do New Yorku a započala zde hereckou kariéru.

Svou první roli získala v televizním seriálu Law & Order: Special Victims Unit. Po několika epizodních rolích v různých seriálech se od roku 2011 začala objevovat v seriálu The Walking Dead. Postupem času se vypracovala na jednu z hlavních postav seriálu. Vystupovala tu až do roku 2015, přičemž se sem vrátila na jednu epizodu i v roce 2018.

Roku 2015 si zahrála prohnanou Noru Everett v seriálu Masters of Sex a zdravotní sestru Daisy Ryan v seriálu The Knick. Následující rok se objevila v hlavní roli televizního filmu Love on the Sidelines a pravidelně se objevovala i v seriálu Conviction jako Tess Larson.

Mezi její další větší role patří postavy Brie Larvan, kterou si zahrála v seriálech The Flash a Arrow, Casey, kterou ztvárnila v Ten Days In The Valley, a Staci, kterou si zahrála v seriálu Messiah.

Kromě herectví se věnuje také zpívání. Od roku 2011 působí v hudební sféře, kde prorazila svou skladbou Blue Toothbrush. Oběma oborům se věnuje dodnes. Emily je vegetariánka.

Foto CC BY 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v