Erica Cerra

Erica Cerra

31.10.1979 42 let

Celé jméno: Erica Cerra
Místo narození: Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Eureka, Rush, The 100

Erica Cerra je kanadská herečka, která se narodila roku 1979 ve Vancouveru. Už podle jejího vzhledu je však jasné, že její kořeny musíme hledat jinde. Narodila se sice v Kanadě, ale její předci pochází z Itálie.

K herectví se dostala už jako dítě, protože zhruba ve svých osmi letech vystupovala v různých reklamách. Brzy však své kariéry zanechala, protože se chtěla soustředit na studium. Slíbila si však, že se k herectví později vrátí.

Tak se i stalo, protože kolem roku 2000 začal sbírat herecké znalosti, aby je pak mohla uplatnit v získaných rolích. Zpočátku se jí ale moc nedařilo, protože získávala samé epizodní role v různých seriálech. Kromě toho se mihla například i ve filmu Blade: Trinity.

Zvrat v její kariéře přišel roku 2006, protože získala roli policistky Jo Lupo v seriálu Eureka. Zde její postava patřila mezi hlavní a vystupovala tu až do konce seriálu. Touto rolí na sebe nejenom výrazně upozornila, ale fanoušci si ji zároveň oblíbili natolik, že se herečka patřičně zpopularizovala.

Během účinkování v seriálu Eureka se věnovala i jiným projektům. V té době jsme ji mohli vidět například ve filmu Agent bez jména či v seriálech The L Word, Battlestar Galactica a Smallville. Brzy po konci Eureky získala roli v seriálu Rush, kde se objevila jako Laurel Burke.

Roku 2015 si zahrála hlavní ženskou roli v akčním filmu Hon na žraloka, po kterém zavítala například do seriálů Deadly Class a Supernatural. Dále se proslavila díky dvojroli A.L.I.E. a Dr. Beccy Franco v seriálu The 100, kde vystupovala v letech 2015–2020.

Roku 2010 si vzala za muže Raffaelea Fiorea, se kterým má od roku 2012 dceru Talii.

Foto CC BY 2.0 Ewen Roberts, Wikimedia Commons


Hraje v