Evangeline Lilly

Evangeline Lilly

3.8.1979 44 let

Celé jméno: Nicole Evangeline Lilly
Místo narození: Fort Saskatchewan, Alberta, Kanada
Známé projekty: Lost, Hobit, Ant-Man

Evangeline Lilly je americká herečka, která se sice narodila ve Fort Saskatchewanu v kanadské Albertě, ale vyrůstala v Britské Kolumbii. Její rodiče nevychovávali pouze ji, protože má jednu starší a jednu mladší sestru.

Na střední škole se věnovala především sportu (hrála fotbal), ale jakmile byla přijata na vysokou školu, zaměřila se na obor mezinárodní vztahy. Aby zaplatila školné, vydělávala si jako číšnice, letuška či pracovnice na ropných rafinériích. Studovala na University of British Columbia a školu úspěšně dokončila.

Kariéru odstartovala jako modelka, ale brzy se dostala k herectví. Svou první roli získala už roku 2002, kdy v průběhu nadcházejících dvou let vystupovala v seriálu Smallville, kde hrála role v davu. Kromě toho měla i několik dalších rolí, ale opět šlo o nepojmenované postavy.

Zvrat přišel v roce 2004, kdy byla obsazena do seriálu Lost jako Kate Austen. Zde si ji zamilovala spousta diváků, navíc tu herečka hrála jednu z hlavních rolí, takže se proslavila po celém světě. Seriálu se věnovala až do roku 2010, kdy skončil.

Během natáčení tohoto seriálu měla větší role i ve filmech jako válečné drama Smrt čeká všude či mysteriózní thriller Po smrti. Roku 2011 na sebe upozornila po boku herce Hugha Jackmana ve filmu Ocelová pěst.

Roku 2013 získala další velkou roli, když byla obsazena do filmové série Hobit, kde se objevila jako elfka Tauriel. Následně byla obsazena do filmu Ant-Man, kde si zahrála Hope Van Dyne. Tuto postavu si následně zahrála hned v několika dalších filmech, protože Ant-Man je součástí širokého filmového vesmíru MCU.

Jakmile se o ní svět dozvěděl díky seriálu Lost, různé magazíny začaly opěvovat její krásu a umísťovaly ji do svých žebříčků. Kromě toho se věnuje bojům za lidská práva, ráda šplhá po skalách, sjíždí řeky nebo bruslí. Od svých 18 let je silnou křesťankou.

V letech 2003–2004 byl jejím mužem Murray Hone. Během natáčení seriálu Lost, konkrétně v letech 2004–2007, chodila se svým hereckým kolegou Dominikem Monaghanem. Od roku 2010 chodí s Normanem Kalim, se kterým má dva syny.

Když roku 2020 započala koronavirová pandemie, patřila mezi herce, kteří byli proti izolaci. Brzy se však omluvila a přiznala svou chybu. O dva roky později se účastnila demonstrací, které hlásaly to, aby nikdo nebyl nikdy nucen k očkování.

Foto CC BY 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v