Evanna Lynch

Evanna Lynch

16.8.1991 32 let

Celé jméno: Evanna Patricia Lynch
Místo narození: Termonfeckin, County Louth, Irsko
Známé projekty: Harry Potter

Evanna Lynch je irská herečka a modelka, která se narodila v Irsku Marguerite a Donalu Lynchovým. Má dvě starší sestry,** Emily** a Mairead, a mladšího bratra, Patricka. Když byla Evanna malá, tak četla knihy o Harrym Potterovi, stala se velkou fanynkou série a psala spisovatelce J. K. Rowlingové dopisy. Do roku 2004 navštěvovala školu v Termonfeckinu a poté začala chodit v Droghedě na Our Lady's College, kde dělal její otec zástupce ředitele.

V roce 2008 studovala dopodrobna fikci a drama v Centre for the Talented Youth of Ireland, což byla letní škola pro nadané mladistvé v Glasnevinu. V roce 2010 složila závěrečnou zkoušku na Institute of Education.

Herečka je známá díky roli Lenky Láskorádové, kterou získala v roce 2006, v sérii filmů Harry Potter. Předtím ještě nikdy profesionálně nehrála. Poprvé se tedy objevila na plátně v roce 2015, kdy měl premiéru film Harry Potter a Fénixův řád. Svou postavu nadabovala i videohrách Harry Potter.

Lynch se dále objevila v komedii GBF, pilotní epizodě seriálu Apex a ve finále první série Sindibad. Mohli jsme ji vidět také jako Bess Houdini v divadelní produkci Houdini, která se hrála na podzim roku 2013 ve Velké Británii. V roce 2015 se objevila v hlavní roli ve filmu My Name Is Emily. V roce 2017 si zahrála v divadelní hře Disco Pigs.

Když jí bylo jedenáct let, tak asi dva roky trpěla mentální anorexií a byla neustále hospitalizována. Brzo se však ztotožnila s knižní postavou Lenky Láskorádové, která se rozhodla přijmout svou vlastní podivnost. Postavou se herečka inspirovala a dnes se snaží pomáhat mladým dívkám se stejnými problémy, kterými si sama prošla.

Kromě toho vyrobila také několik módních doplňků a nahrála audioknihu Fosters od Claire Keeganové. Objevila se na několik přebalech různých časopisů a dělala modelku Kathrin Thomasové a Ciaranovi Sweeneyemu. V roce 2015 se stala Evenna vegankou.

Foto CC BY 2.0 Paul Bird, Wikimedia Commons


Hraje v