Gideon Emery

Gideon Emery

12.9.1972 51 let

Celé jméno: Gideon Emery
Místo narození: Windsor, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Star Wars: The Clone Wars, Teen WolfScream

Gideon Emery je britský herec, zpěvák a dabér, který aktuálně bydlí v Los Angeles v Kalifornii. Narodil se roku 1972 ve Windsoru, ale ve svých čtyřech letech se se svou rodinou přestěhoval do Johannesburgu, a to kvůli otcově práci. Už jako malý rád imitoval slavné osobnosti. Možná právě díky tomu se nakonec dal na herectví a zpěv.

Kvůli studiu se vrátil do Británie, kde navštěvoval Reading Blue Coat School, ale nakonec se vrátil do Jihoafrické republiky, kde na St John's College projevil velký zájem o hereckou kariéru. Následně uvažoval nad tím, že bude umělcem, ale nakonec si vybral studium herectví na University of the Witwatersrand.

Jak již bylo řečeno, kromě toho, že hraje, se věnuje i dabování a zpěvu. Zpěvu se věnuje jen příležitostně, zatímco dabování prakticky od chvíle, kdy se z něj stal herec. Namluvil už tolik postav, a to jak filmových a seriálových, tak i těch herních.

Co se týče dabování, delší dobu se například věnoval seriálu Star Wars: The Clone Wars, kde namluvil hned několik postav. Nebo jsme ho mohli slyšet i v animovaném seriálu Kate and Mim-Mim. V neposlední řadě jeho hlas zazněl i v seriálech DC Super Friends či Tangled.

Předně ho tedy můžeme znát díky jeho hlasu, ale i tak měl již několik hraných rolí. Roku 2015 se například objevil v seriálu Daredevil. Známější je však ze seriálu Teen Wolf, kde v letech 2013–2017 působil jako Deucalion. Dále si zahrál například v seriálech Good Behavior nebo Scream.

Jeho manželkou je herečka a zpěvačka Autumn Withers, kterou si vzal roku 2014. Spolu mají dceru Miu Monroe Emery.

Foto CC BY-SA 4.0 Morgan.d.photo, Wikimedia Commons


Hraje v