Hakeem Kae-Kazim

Hakeem Kae-Kazim

1.10.1962 61 let

Celé jméno: Hakeem Kae-Kazim
Místo narození: Lagos, Nigérie
Známé projekty: Hotel Rwanda, Black Sails

Hakeem Kae-Kazim, známý také jako Hakeem Kae Kazim, je herec původem z Nigérie, který se zde roku 1962 narodil. Když mu byl pouhý 1 rok, tak se jeho rodiče přestěhovali do Velké Británie. Ve svých 25 let se vrátil do Afriky, ale tentokrát do Jižní Afriky. Studoval na britské divadelní škole Briston Old Vic.

V televizi vystupuje už od roku 1987. Původně hrál jen epizodní role v různých seriálech. Je znám z filmů jako Madame and Eve, Human Cargo a Hotel Rwanda. Právě rolí v Hotelu Rwanda si jej všimli v Hollywoodu a tím začal získávat obsazení v zajímavějších a rozhodně známějších filmech.

Hakeem byl tak na lepší dráze filmového průmyslu, když se objevil ve filmech jako Doly krále Šalamouna, Piráti z Karibiku: Na konci světa, X-Men Origins: Wolverine či Čtvrtý druh.

Po seriálové stránce na tom Hakeem také není špatně. Zahrál si v seriálech jako Lost, Protiúder nebo Black Sails, kde hraje jednu z hlavních rolí. Kromě toho propůjčil také svůj hlas jednomu z padouchů v animovaném seriálu Dragons.

Hakeem namluvil pár postav ve videohrách.

Foto: FOX


Hraje v