Indira Varma

Indira Varma

14.5.1973 50 let

Celé jméno: Indira Anne Varma
Místo narození: Bath, Somerset, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Rome, Luther, Game of Thrones, Carnival Row

Anglická herečka s indickými a italskými předky, Indira Varma, se narodila roku 1973 v Bathu. Herectví se učila na školách Musical Youth Theatre Company a Royal Academy of Music Art. Je jedináčkem. Žije s manželem Colinem Tierneym, se kterým má dceru Evelyn.

Herectví se věnuje od roku 1996. Je známá jak na divadelních parketách, tak i na poli televizních obrazovek. Její první větší televizní rolí byla postava Melanie Bellamy ze seriálu Broken News z roku 2005. Dále si v letech 2005–2007 zahrála v seriálu Rome, a to postavu Niobe.

Mezi její další známější role patří postavy ze seriálů Torchwood, 3 lbs., The Whistleblowers, Silk a Hunted. Roku 2010 jsme ji mohli vidět jako Zoe Luther v seriálu Luther. Téhož roku byla obsazena do seriálu Human Target, kde si zahrála Ilsu Pucci. Jednou z jejích největších rolí je postava Ellarie Písek, kterou si zahrála v letech 2014–2017 v seriálu Game of Thrones.

Zmiňme ještě její působení v seriálech Paranoid, Patrick Melrose a Carnival Row, ve kterých měla výraznější role. Aktuálně se věnuje i dabování, její hlas jsme mohli zaslechnout ve hrách Dragon Age: Inquisition, Mass Effect: Andromeda či World of Warcraft: Battle for Azeroth.

Foto CC BY-SA 3.0 Sachyn, Wikimedia Commons


Hraje v