Ivonne Coll

Ivonne Coll

18.6.1947 76 let

Celé jméno: Ivonne Coll
Místo narození: Fajardo, Portoriko
Známé projekty: Jane the Virgin, Switched at BirthGlee

Ivonne Coll, celým jménem Ivonne Coll Mendoza, se narodila roku 1947 v Puerto Ricu, kde vystudovala základní, střední i vysokou školu v oboru Společenských věd. Svoji kariéru začala jako modelka a roku 1996 reprezentovala Fajardo v soutěži Miss Puerto Rico, kterou vyhrála. Poté se roku 1697 zúčastnila i Miss Universe.

Coll si na konci roku 1971 všiml Rafael Perez Perry, majitel televize v Puerto Ricu. Jeho rival měl v té době televizní pořad s mladou hvězdou. Perez se proto rozhodl, že by Coll měla mít svoji show. Show nesla název Una chica llamada Ivonne Coll (A girl named Ivonne Coll) a vysílala se v letech 1971–1975.

V roce 1976 se Coll přestěhovala do Los Angeles, kde navštěvovala Academy of Stage and Cinema Arts, kde měla hodiny zpěvu a tance. Zahrála si v divadle American Place Theater ve hře s názvem Burning Beach. Na podzim roku 2006 hrála Coll hlavní roli ve hře Matka kuráž a její děti v Berkeley v Californii.

Coll žila nějaký čas i v New Yorku, kde hrála v představeních jako – Jak se vám líbí, Romeo a Julie a Macbeth. Dále dostala roli Yolandy ve filmu Kmotr II, která pro ni byla velkým zlomem.

Roku 1989 Coll obsadili do vedlejší role ve filmu Opři se o mě, kde si zahrála paní Santosovou. Poté se podílela na dalších projektech: Orinoco, The Masses Are Asses, Medio Comuñas, Goodbye Castro a Pancho Diablo. Když Coll zrovna neměla žádnou roli, docházela do HB Studio a Lee Strasberg's Acting Studio.

Mezi seriály, ve kterých se objevila patří – Modrý pacifik, Crisis Center, An American Family, Báječní a bohatí, Chicago Hope, Malibu Shores, Policie New York, Právo v Los Angeles a Under Cover. Od roku 2011 do roku 2014 hrála menší role v seriálech Switched at Birth, Glee a Teen Wolf. Po sérii těchto menších rolí se Coll na podzim 2014 začala na obrazovkách pravidelně objevovat jako Alba Villanueva v seriálu Jane the Virgin.

Foto CC BY-SA 2.0 iDominick, Wikimedia Commons


Hraje v