Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal

19.12.1980 43 let

Celé jméno: Jacob Benjamin Gyllenhaal
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Heroes, X-men, Star Wars – Epizoda I

Celým jménem Jacob Benjamin Gyllenhaal se narodil v Los Angeles a herectví měl de facto předurčené. Jeho otec byl režisérem, jeho sestra Maggie Gyllenhaal je taktéž slavnou herečkou v Hollywoodu, se kterou si dokonce Jake zahrál ve snímku Donnie Darko. Poměrně netypické příjmení přisuzujeme skandinávským kořenům, odkud rodina vzdáleně pochází.

Otec Jakea bral na natáčení svých filmů, odkud malý Gyllenhaal nasával atmosféru filmů a učil se od starších kolegů. Není tedy divu, že Jake začal s herectvím už jako náctiletý. Hrál v seriálech, filmech, taktéž byl i úspěšný v modelingu. Gyllenhaal je známý tím, že pro roli je schopen udělat prakticky cokoliv. Ať už jde o drastické hubnutí nebo naopak přibrání patřičné svalové hmoty.

Když už budeme mluvit o konkrétních projektech, nesmíme zapomenout na post-apokalyptický film Den poté, kde si Jake střihl hlavní roli. Poctivého policistu zase ztvárnil ve filmu Patrola. Osobité drama předvedl ve filmu Noční zvířata, zvídavého novináře si zase měl možnost zahrát ve Slídilovi. Taktéž byl v herní adaptaci Prince z Persie. A taktéž nesmíme zapomínat na roli Mysteria ve filmu Spider-Man: Far From Home. Z těch komornějších snímků je nutné zmínit The Sisters Brothers, sci-fi Život nebo velice zajímavý příběh u Zmizení.


Hraje v