Jane McNeill

Jane McNeill

21.6.1966 57 let

Celé jméno: Jane McNeill-Balter
Místo narození: Whiteville, Severní Karolína, USA
Známé projekty: The Walking Dead

Americká herečka Jane McNeill působí především v divadlech, ale sem tam se objeví ve filmu či seriálu. Je dcerou Johna McNeilla a Margaret Powell McNeill. Na University of North Carolina získala bakalářský titul v oboru žurnalistiky, ale nakonec se stejně začala věnovat herecké kariéře, když během chození na vysokou školu chodila na kurzy hraní.

Roku 1990 se přestěhovala do Chicaga, kde začala působit v místních divadlech. Brzy poté začala opět chodit na školu, konkrétně na DePaul University, kde získala magisterský titul. Od roku 1999 se začala věnovat rodině. Vzala si za muže Yoela Baltera, se kterým má dceru Abby a syna Bena.

Roku 2007 jí byla diagnostikována rakovina, ze které se úspěšné vyléčila, a proto se vrátila k herectví. Tentokrát se však nevydala do divadla, ale do televizních obrazovek. Svou další část kariéry odstartovala rolí Patricie, kterou si v letech 2011–2012 zahrála v seriálu The Walking Dead.

Po této roli už neměla žádné nijak velké. Objevila se v několika filmech, kde si zahrála menší role. Za zmínku stojí snad jen postava Maude, kterou si roku 2018 zahrála v seriálu Hap and Leonard.

Foto: Sundance


Hraje v