Janel Parrish

Janel Parrish

30.10.1988 35 let

Celé jméno: Janel Meilani Parrish
Místo narození: Kāneʻohe, Honolulu, Havaj, USA
Známé projekty: Pretty Little Liars, Všem klukům, které jsem milovala

Janel Parrish je americká herečka, která se roku 1988 narodila na Havaji. Jako malá vyrůstala v Honolulu, poté se přestěhovala do Kalifornie. Po svém otci má předky z Irska, Anglie a Německa a po své matce má naopak čínské předky. Má o osm let starší sestru Melissu, která je v armádě.

Herectví si zamilovala už ve svých šesti letech, kdy zhlédla muzikál Fantom opery. Od té doby hrála na klavír a věnovala se herectví, zpěvu, stepu a tanci. V domácím prostředí byla poměrně známá, protože vyhrávala spoustu talentových soutěží.

První role získala už ve svých jedenácti letech, kdy se začala objevovat především v seriálech. Z jejích počátků zmiňme účast na seriálech Baywatch či Heroes a filmech Bratz či Triple Dog. Za roli v Bratz byla nominována v kategorii nejhorší herečky, cenu však naštěstí nezískala.

Její životní rolí se stala postava tajemné pletichářky Mony Vanderwaal, kterou si v letech 2010–2017 zahrála v seriálu Pretty Little Liars. Této roli se věnovala i roku 2019 v pokračování Pretty Little Liars: The Perfectionists, kde sice měla opět velkou roli, ale seriál byl ukončen hned po první sérii. Poté jsme ji mohli vidět například v seriálu Magnum P.I. nebo filmech Všem klukům, které jsem milovala a Trespassers.

Na začátku 21. století se začala věnovat i zpěvu, napsala si několik vlastních písniček, a dokonce se stala hlavní zpěvačkou skupiny Impulse. V průběhu následujících vydala ještě několik singlů, takže se hudbě věnuje prakticky dodnes.

Roku 2016 začala chodit s Chrisem Longem, kterého si o dva roky později vzala za muže. K jejich obřadu došlo na Havaji.

Foto CC BY 3.0 Hybrid LLC, Wikimedia Commons


Hraje v