January Jones

January Jones

5.1.1978 42 let

Celé jméno: January Kristen Jones
Místo narození: Hecla, Jižní Dakota, USA
Známé projekty: Mad Men, The Last Man on Earth, X-Men: First Class

January Kristen Jones se narodila 5. ledna 1978 v Sioux Falls v Jižní Dakotě. Většinu svého dětství strávila ve městě Hecla, kam se její rodina přestěhovala v roce 1979. Její matka je obchodní manažerka a otec trenér. Má dvě sestry, Jinu a Jacey. Je pojmenována po January Wayneové, postavě z knihy Once is not Enough od Jacqueline Susannové. Má české, dánské, anglické a německé kořeny.

Objevila se v menších rolích v seriálu Anger Management a filmech Láska nebeská, Hříšný tanec 2, Tři pohřby v režii Tommyho Lee Jonese, Návrat na vrchol a Good Kill a Prci prci prcičky: Svatba. V roce 2004 se objevila v hlavní roli ve filmu Slib věčné lásky.

Od roku 2007 hrála Betty Draper Francis v oceňovaném seriálu televizní stanice AMC Mad Men. Za tuto roli byla dvakrát nominovaná na Zlatý glóbus a jednou na cenu Emmy. Zahrála si také v seriálu Law & Order, ve filmu X-Men: První třída a moderovala jednu epizodu Saturday Night Live.

Embed from Getty Images

V roce 2011 se objevila v thrilleru Neznámý po boku Liama Neesona a Diane Kruger a také v thrilleru Vendeta s Nicolasem Cagem. Od roku 2015 ji můžeme vidět jako Melissu Charters v komediálním seriálu The Last Man On Earth.

V roce 2002 byla označena za jednu z nejkrásnějších žen světa. Je členkou organizace Oceana a funguje v ní jako mluvčí. Organizace se snaží zachránit ohrožené druhy žraloků.

Foto: CC BY 2.0

Autor profilu: @Daniela97


Hraje v