Jason Butler Harner

Jason Butler Harner

9.10.1970 53 let

Celé jméno: Jason Thomas Butler Harner
Místo narození: Elmira, New York, USA
Známé projekty: Alcatraz, Ray DonovanOzark

Jason se narodil v Elmiře ve státě New York, ale vyrůstal v Severní Virginii, kde měl možnost zhlédnout velké množství divadelních představení v podání herců z divadla Arena Stage ve Washingtonu. V roce 1988 úspěšně dokončil studium na střední škole T. C. Williamse ve Virginii. Již na střední škole se u Jasona projevila láska k herectví, byl dokonce prezidentem hereckého spolku. V tu dobu však mnohem raději pomáhal při budování kulis, než aby sám hrál.

Po dokončení střední školy pracoval Jason jako uvaděč v Eisenhowerově divadle ve Washingtonu. V roce 1992 úspěšně vystudoval Virginia Commonwealth University a získal titul bakaláře umění. Po vystudování vysoké školy působil v Actors Theatre v Louisville a následně se přestěhoval do New Yorku, kde v roce 1997 získal titul magistra umění.

V počátcích své herecké kariéry, se Jason objevil v několika seriálech jako například Law & Order nebo The Closer. První velká filmová role přišla v roce 2007, když si zahrál po boku Nicholase Cage a Julianne Moore ve filmu Next. O rok později se objevil v seriálu Fringe a zahrál si ve filmu s Angelinou Jolie Výměna.

Od roku 2010 ho mohli vidět v seriálech CSI, Alcatraz, Betrayal, The Blacklist, Scandal, Ray Donovan, Elementary či The Walking Dead. Kromě seriálů a filmů je také velice činný jako divadelní herec.

Velkou roli hrál v letech 2017–2018, když se věnoval postavě Roye Pettyho v seriálu Ozark. Následně se objevil v seriálu NEXT jako Ted LeBlanc a roku 2022 si zahrál v seriálu Rabbit Hole.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v