Jason Momoa

Jason Momoa

1.8.1979 44 let

Celé jméno: Joseph Jason Namakaeha Momoa
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Známé projekty: North Shore, Stargate: Atlantise, Barbar Conan, Aquaman

Jason Momoa je havajský herec. Jeho otec Joseph Momoa je malíř a jeho matka Coni Momoa je fotografkou. Narodil se sice v Honolulu, ale vyrůstal v Norwalku v Iowě, kde ho vychovávala matka. Otec je rozený Havajčan, zatímco jeho matka má kořeny v Německu, Irsku a Americe. Původně se věnoval studiu biologie, ale poté se dal na modeling a následně na herectví. Ještě před tím, než získal titul, se přestěhoval na Havaj, kde chtěl navázat kontakt se svým otcem.

Momoa svou hereckou kariéru započal roku 1999, kdy se začal pravidelně objevovat v seriálu Baywatch jako Jason Ioane. Díky této roli na sebe ihned upozornil, a proto začal přijímat čím dál více nových pozic. Viditelně se ukázal v seriálu North Shore, kde hrál v letech 2004 – 2005 Frankieho Seau. Následně byl obsazen do Stargate Atlantis, kde v letech 2005 – 2009 sehrál roli Ronona Dexe.

Díky velkým seriálovým rolím si jej začali všímat i ve filmové produkci, a proto Momou oslovili ohledně hlavní role pro film Barbar Conan. Momoa sice podal výborný výkon, ale diváci nebyli nadšeni zápletkou a efekty, a proto byl tento film odsouzen ke špatným číslům.

Ještě před tím, než jsme ho mohli vidět jako Conana, se objevil v seriálu Game of Thrones, kde roku 2011 sehrál postavu neohroženého khala Drogy. Ihned poté jsme si ho mohli užít v dalších filmech, a to ve filmech Jedna mezi oči, Doupě vlků či Debug.

Člověk by řekl, že Momoa toho stihl už hodně, ale opak je pravdou. Roku 2014 byl obsazen jako Philip Kopus do seriálu The Red Road. V následujících letech se začalo šuškat, že by se mohl objevit jako Aquaman v nadcházejících filmech s tematikou DC Comics. Klepy se staly skutečností, protože Momoa byl do této role skutečně obsazen. Nejenom, že jsme se ho dočkali už ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, ale Momoa ztvární Aquamana i ve vlastní sólovce, která nás čeká roku 2018.

Roku 2005 se seznámil s herečkou Lisou Bonet, se kterou se dal dohromady. O dva roky později se jim narodila dcera Lola Iolani Momoa a zároveň se téhož roku i vzali. Hned rok poté se jim narodil syn Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha Momoa.

Jasonovu tvář hyzdí jizva na levém obočí, kterou má od sklenice od piva, kterou ho udeřil zákazník v jedné kalifornské hospodě.

Momoa si nechává narůst dlouhé vlasy, ze kterých si pak dělá dredy. Často je však musí shazovat, protože je má tak velké a těžké, že ho z nich bolí hlava.

Foto CC BY 2.0 Florida Supercon, Wikimedia Commons


Hraje v