Jason O'Mara

Jason O'Mara

6.8.1972 51 let

Celé jméno: Jason O'Mara
Místo narození: Dublin, Irsko
Známé projekty: Terra Nova, Vegas, Life on Mars

Jason O'Mara pochází z Dublinu. Jeho rodiče se jmenují Veronica a Stephen O'Mara. Herec má dva sourozence, bratra Stephena a sestru Rebeccu. Od roku 2003 je ženatý s herečkou Paige Turco, se kterou má jedno dítě.

Jason původně vůbec neměl v plánu se stát profesionálním hercem. Původně se chtěl stát profesionálním hráčem rugby, ale kvůli zranění se mu to nepodařilo. Rozhodl se tedy pro herectví. Dostane se na Trinity College v Dublinu. Po dokončení školy se přestěhuje do Londýna, aby měl větší možnosti uspět. Zpočátku působil v londýnských divadlech. Dostal se například i do Royal Shakespeare Company, Almeida Theater. Ve stejnou dobu se objevil v několika seriálech od BBC a ITV.

Před kamerou se poprvé objevil v roce 1995. Avšak první větší úspěch zaznamenal až v roce 1998, a to v seriálu pod názvem Berkeley Square, ve kterém ztvárnil postavu Neda Jonese. O rok později se objevil v dalším seriálu s názvem The Bill. Od roku 2000 do roku 2001 působil v několika seriálech od televizní společnosti BBC, jako například Playing the Field, Monarch of the Glen, ve kterém ztvárnil postavu Fergala MacClurea, dále se objevil také v seriálu High Stakes, kde si zahrál postavu Grega Haydena.

V roce 2001 si také odbyl premiéru na americké scéně a to v seriálu Stevena Spielberga Band of Brothers, ve kterém si zahrál po boku Scotta Grimese a Damiana Lewise. Objevil se v seriálu CSI: Miami a také v seriálu Criminal Minds. Jason je nejznámější díky hlavní roli v seriálu Terra Nova, kde hraje manžela doktorky Elisabeth Shannon a také bývalého policistu, Jima Shannona. Poté se objevil hned v několika seriálech, jako je například Grey's Anatomy, The Closer nebo Life on Mars.

Jason se také objevil na plátně ve filmech Resident Evil: Extinction, Liga spravedlivých: Temno, Batman: Bad Blood, Liga spravedlivých vs Mladí Titáni, Batman vs. Robin, Batmanův syn, Drift, Eastwick.

Foto CC BY 2.0 Edward Liu, Commons Wikimedia


Hraje v