Jay Ryan

Jay Ryan

29.8.1981 42 let

Celé jméno: Jay Bunyan
Místo narození: Auckland, Nový Zéland
Známé projekty: Being Eve, Sea Patrol, Beauty & the Beast

Jay Bunyan, pro většinu známější spíše pod svým uměleckým jménem Jay Ryan, se narodil 29. srpna 1981 v Aucklandu na Novém Zélandu. Jeden z jeho rodičů pochází z ostrova Tonga, který leží na třetině cesty mezi Novým Zélandem a Havají, kde stále ještě žije původní obyvatelstvo, které je potomky polynéských námořníků, kteří tento ostrov osídlili někdy kolem 10.století n.l.. Jay má sestru.

V roce 2012 Jay potvrdil, že má již několik let přítelkyni. Jeho láska je spisovatelka, takže si může svojí práci brát kamkoliv sebou, což jejich vztahu výrazně pomáhá. V březnu 2013 se jim narodilo jejich první dítě.

Jeho profesionální kariéra začala v devatenácti letech, kdy se přistěhoval do Austrálie. Začínal v úspěšném seriálu „Neighbours“ v roli Jacka Scullyho, kde hrál v letech 2002 – 2005. Také si zahrál i malou roli v seriálu Xena.

Když se Jay dostal na konkurz v Los Angeles, bylo mu navrženo, aby si změnil své příjmení, protože „Bunyan“ zní podobně jako „bunion“, což v angličtině znamená puchýř, a to se producentům nelíbilo. Takže od roku 2007 vystupuje Jay oficiálně jako Jay Ryan.

Od roku 2009 hrál Jay Kevina v novozélandském seriálu Go Girls a v roce 2011 se objevil v americkém sci-fi seriálu Terra Nova, kde si zahrál prvního člověka, který se tam dopustil vraždy. Pro tuto roli využil Jay svůj báječný americký přízvuk.

Nyní hraje v Beauty and the beast jako Vincent Keller.


Hraje v