Jeremy Jordan

Jeremy Jordan

20.11.1984 39 let

Celé jméno: Jeremy Michael Jordan
Místo narození: Corpus Christi, Texas, USA
Známé projekty: Supergirl, Smash, The Last Five Years

Jeremy Michael Jordan je americký herec a zpěvák, který se narodil a vyrůstal v Corpus Christi v Texasu. Když byl ještě malý, tak se jeho rodiče rozvedli a on žil se svým bratrem, Joeym, sestrou, Jessou, a matkou, Debbie, v chudší rodině. Jeho otec má anglické, skotské, welšské a německé předky zatímco jeho matka má ruské, polské a litevské předky.

Tento herec byl nadaný student, který odmaturoval na Mary Carroll High School, kde pravidelně navštěvoval také školní sbor. Následně vystudoval vysokou školu Ithaca College v New Yorku se zaměřením na muzikálové divadelní umění.

Jak bylo zmíněno výše, Jordan zpíval už na střední škole, kde také začal i hrát. V roce 2008 zazářil jako Alex v komediální hře The Little Dog Laughed. Později tentýž rok si zahrál Toma SawyeraBig River. V roce 2009 si zahrál na Brodwayi v Rock of Ages. Kromě toho se objevil také v novém West Side Story (2009) a v roce 2010 v muzikálu Bonnie & Clyde, kde ztvárnil Clydea a o rok později v Newsies jako Jack.

V roce 2008 se objevil v televizním seriálu Law & Order: Special Victims Unit. V roce 2012 si zahrál ve filmu Nahlas a naplno a v seriálu Smash, kde ztvárnil Jimmyho. V roce 2013 se začal natáčet film Posledních pět let, v němž ztvárnil Jamieho Wellersteina. V tomto filmu si zahrál po boku Anny Kendrick. V roce 2015 získal roli Winna v komiksovém seriálu Supergirl.

Foto CC BY-SA 2.0 Sarah_Ackerman, Wikimedia Commons


Hraje v