Jesse Spencer

Jesse Spencer

12.2.1979 45 let

Celé jméno: Jesse Gordon Spencer
Místo narození: Melbourne, Austrálie
Známé projekty: Neighbours, House, Chicago Fire

Jesse Spencer se narodil v roce 1979 v australském Melbourne. Má další tři sourozence, kteří všichni následovali povolání svého otce v medicíně a každý z nich se věnuje některému jeho odvětví. Jesse se místo toho rozhodl věnovat herectví. Během studia na soukromé Scotch College šel na konkurz do australské nejznámější nekonečné soap opeře Neighbours.

V seriálu získal roli Billyho Kennedyho a pravidelně se v telenovele objevoval mezi lety 1994–2000. Později si roli zopakoval v roce 2005 v jednom díle, který oslavoval 20leté výročí seriálu. Poté si zahrál ve filmech jako Winning London, Uptown Girls a Swimming Upstream. Mezi lety 2004–2012 hrál dr. Roberta Chase v lékařském seriálu House. V seriálu vydržel celou dobu jeho vysílání a spolu s dr. Housem (Hugh Laurie) i jako jediní. Po skončení seriálu získal okamžitě hlavní roli v seriálu Chicago Fire, kde hraje Matthewa Caseyho. Roli si zopakoval i v dalších spin-offech tohoto seriálu, Chicago P.D. a Chicago Med.

Velmi brzo po propuknutí natáčení House začal chodit s kolegyní Jennifer Morrison. Po dvou a půl letech se zasnoubili, ale za další půl rok zasnoubení zrušili. Poté mezi lety 2010–2013 chodil s brazilskou surfařkou Mayou Gabeirou.

Foto: CC BY-SA 2.0 Kristin Dos Santos, Wikimedia Commons


Hraje v