Jodhi May

Jodhi May

8.5.1975 49 let

Celé jméno: Jodhi Tania Edwards
Místo narození: Camden Town, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Rozdělený svět, Daniel Deronda, A.D., The Witcher

Jodhi May je anglická herečka, která se narodila roku 1975 v Londýně. Je dcerou designéra Malcolma McLarena a učitelky Jocelyn Hakim, přičemž její matka má francouzský a turecký původ, zatímco její otec je Němec. Její rodiče se vzali jenom proto, aby mohla její matka získat britské občanství. Později se rozvedli.

Studovala na dívčí Camden School, přičemž k herectví se dostala už ve svých dvanácti letech, kdy se objevila ve filmu Rozdělený svět. Nejenom, že postava Molly Roth byla její vůbec první rolí, ale zároveň to byla její první hlavní role. Kromě toho se jí podařilo získat cenu Cannes IFF za tuto roli.

Po této roli se věnovala studiu anglického jazyka na Wadham College, avšak hned roku 1990 pokračovala ve své kariéře, které se dodnes nepustila. Na svém kontě má spoustu filmových, seriálových i divadelních rolí.

Hned roku 1990 se objevila v minisérii The Gift jako Sonia Parsons. Poté na ni čekaly poměrně velké role ve filmech Poslední Mohykán a Sesterská láska. Během toho měla i velké role v seriálech Signs and Wonders a Aristocrats.

Po roce 2000 se objevila ve velkých rolích snímků Za jasného dne, Rembrandtova Noční hlídka, Rembrandtova obžaloba, Nekompromisní trest, Scarborough a Swords and Sceptres: The Rani of Jhansi. Kromě toho jsme ji mohli vidět v seriálech Tipping the Velvet, Daniel Deronda, The Amazing Mrs Pritchard, Emma, Strike Back a The Jury.

Roku 2015 se výrazněji prosadila v seriálu A.D., kde se objevila jako Leah. Téhož roku se zároveň mihla i v seriálu Game of Thrones, kde si zahrála čarodějnici Maggy. Dále jsme ji roku 2017 mohli spatřit v seriálu Genius, kde se objevila jako Helen Dukas, nebo se roku 2019 objevila v seriálu Gentleman Jack jako Vere Cameron. Téhož roku si zahrála i v seriálu The Witcher, kde ztvárnila královnu Calanthé.

Foto: Island Pictures


Hraje v