John Barrowman

John Barrowman

11.3.1967 57 let

Celé jméno: John Scot Barrowman
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: TorchwoodArrow

Skotsko-americký herec, také zpěvák, spisovatel a bavič. John se narodil ve Velké Británii v Glasgow, ale od devíti let žil v USA státě Illinois, kam následoval svou rodinu při emigraci. Na střední škole začal studovat múzická umění, ale kvůli rolím v anglických muzikálech se do školy už zpátky nevrátil.

Díky svým divadelním schopnostem se začal objevovat v divadlech a v různých muzikálech, kde se nejvíce objevoval ve West Endu (zde vystupoval až do roku 2009). Za své role byl často nominován na poměrně velké muzikálové ceny.

V oblasti kinematografie se objevoval především v hudebních filmech, ale do povědomí diváků se dostal hlavně svou rolí kapitána Jacka Harknesse v seriálech Doctor Who a Torchwood. Od roku 2012 jej známe jako Johna Barrowmana ze seriálu Arrow.

John je také bavičem, vystupoval ve svém pořadu The Nights the Night, účastnil se soutěže Dancing on Ice a vystupoval jako porotce v hudebních pořadech. Jeho humor je určitě velice dobrý, když za něj získal cenu Stonewall jako nejlepší bavič roku 2006.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v