John Douglas Thompson

John Douglas Thompson

60 let

Celé jméno: John Douglas Thompson
Místo narození: Bath, Velká Británie
Známé projekty: 21 Bridges, The Bourne Legacy, Michael Clayton

Thompson se narodil v anglickém Bathu jamajským rodičům, vyrůstal v Montrealu v Quebecu a poté v Rochesteru ve státě New York. V roce 1985 absolvoval Le Moyne College v Syracuse ve státě New York, kde studoval marketing a obchod. Na počátku 90. let pracoval jako obchodní cestující s počítači v Nové Anglii. Po ztrátě zaměstnání se Thompson rozhodl věnovat herectví a zapsal se do programu Brown University/Trinity Repertory Company v Providence na Rhode Islandu.

Je nominován na cenu Tony a držitelem dvou cen Drama Desk, dvou cen Obie, ceny Outer Critics Circle a ceny Lucille Lortel. Kritik listu New York Times Ben Brantley označil Thompsona za „jednoho z nejpřesvědči­vějších klasických divadelních herců své generace“. V roce 2018 se Thompson objevil v roli Hvězdáře v broadwayské hře Carousel v Imperial Theatre v New Yorku po boku Joshuy Henryho, Jessie Muellerové a Renée Flemingové.

Kromě divadelní práce se Thompson objevil v televizi v seriálech. Objevil se také v krátkém filmu Midway a právnickém dramatu Michael Clayton. V roce 2020 se objeví v roli doktora Mitchella ve filmu HBO MAX Let Them All Talk režiséra Stevena Soderbergha.

Ve filmu Till z roku 2022 hraje Thompson strýce Emmetta Tilla z Mississippi Moseho Wrighta, jeho výkon vyzdvihla na Oscara nominovaná Andrea Riseboroughová.

Foto: todaytix.com


Hraje v