Jonathan Rhys Meyers

Jonathan Rhys Meyers

27.7.1977 46 let

Celé jméno: Jonathan Michael Francis O'Keeffe
Místo narození: Dublin, Irsko
Známé projekty: The Tudors, Dracula, Vikings

Jonathan Rhys Meyers je potomkem známého zpěváka Johna O'Keeffea a Geraldine Meyers. Má tři mladší bratry Alana, Jamieho a Paula a celá rodina vyznává katolickou víru. Narodil se v Dublinu, ale vyrůstal v Corku a chodil na školu North Monastery Christian Brothers School.

Jeho dětství nebylo zrovna lehké. Už jako kojenci mu bylo diagnostikováno špatné srdce, ale dostal se z toho. Když mu byli tři roky, tak ho i jeho rodinu opustil otec, který si nakonec s sebou vzal i bratry Jamieho a Paula. V šestnácti letech byl vyhozen ze školy, protože do ní ani pořádně nechodil.

Na dráhu herce ani nepomyslel, ale náhoda mu dopřála tuto příležitost, které se chopil. Z počátku byl obsazován do menších filmových rolí, kde si jej začali všímat různí producenti a režiséři, kteří ho zvali do svých filmů. Meyers se tak například objevil ve filmech Michael Collins, Sametová extáze, Ztráta sexuální nevinnosti či Blafuj jako Beckham.

Další a další role se jen hrnuly. Mezi jeho další filmové role patří snímky Pomsta bratra, Oktanový kult, Jarmark marnosti, Alexander Veliký, March Point – Hra osudu, Elvisovy začátky, Mission: Impossible III, Melodie mého srdce, Útěk z Huang Shi, Skrýš, Bez soucitu, Albert Nobbs, Belle du Seigneur, Mortal Instruments: Město z kostí, Another Me či Stonewall.

Z tohoto výčtu filmů je asi nejvýznamnějším filmem snímek Elvisovy začátky, kde ztvárnil samotného Elvise Presleyho. Kromě filmů se hojně věnuje i seriálům. V letech 2007 – 2010 si zahrál krále Jindřicha VIII. v seriálu The Tudors, dále se roku 2013 objevil jako Drákula ve stejnojmenném seriálu a poté se od roku 2017 začal věnovat seriálu Vikings, kde hraje biskupa Heahmunda.

V letech 2004 – 2012 chodil s Reenou Hammer. Aktuálně má snoubenku Maru Lane, se kterou má syna, jenž se narodil v prosinci roku 2016.

Jonathan Rhys Meyers je znám svým bouřlivým životem. Holduje alkoholu, kvůli kterému již několikrát navštívil rehabilitaci. Aktuálně má dvě stálá bydliště – v Londýně a v Los Angeles.

Foto CC BY 2.0, Tina Franklin


Hraje v